• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Майстру Олександру Шльончику відкрили меморіальну дошку


Майстру Олександру Шльончику відкрили меморіальну дошку

 

У суботу на вулиці Фабричній було багатолюдно. Зібрались представники музичної спільноти міста, щоб вшанувати пам’ять народного майстра музичних інструментів і музиканта Олександра Шльончика. У квітні нашому видатному земляку виповнилося 100 років. На фасаді будинку №12, де він жив і творив, рішенням виконкому міської ради відкрили меморіальну дошку. Колишній військовий диригент Олександр Шевчук назвав цю подію ще однією сторінкою в історії культури Чернігова.Любляча онучка Олександра Микитовича не приховувала свого хвилювання. З дитячих років Ната любила спостерігати, як працює дідусь. Він вклав у неї душу, любов до музики, навчив грати на сопілці. Перші концерти нині відомої виконавиці були разом з ним.

Спадок Олександра Шльончика – це сотні музичних інструментів, які й досі звучать на концертах всесвітньовідомих українських колективів. Слава про чернігівського майстра колись докотилася й до ансамблю «Песняри», для якого він реставрував сімейство сопілок. Яскравим прикладом є реставрація кобзи Тараса Шевченка. На урочистому заході також звучали інструменти, зроблені руками Шльончика.

Ще за життя бабусі, Наталія пообіцяла їй зберегти родинний дім. Зараз будівля відновлюється і вже відома її подальша доля.

Про доробок ювіляра Олександра Шльончика можна дізнатися в історичному музеї, де працює експозиція «Душа майстра звучить в бандури рокотанні». Глядачі можуть побачити музичні інструменти, які були зроблені руками майстра, починаючи з 50-х років.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Шльончик, вулиця Фабрична, меморіальна дошка, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект