• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Меморіальна дошка Дмитру Пономаренку. Її встановили на будівлі школи №27


Меморіальна дошка Дмитру Пономаренку. Її встановили на будівлі школи №27

 

4 роки як не стало військовослужбовця Дмитра Пономаренка. Нині, за ініціативи його матері, на будівлі 27-ї чернігівської школи, де навчався загиблий, встановили меморіальну дошку.

Біле полотно з неї урочисто знімали син військовослужбовця і директорка освітнього закладу.Ніна Пономаренко, мати Дмитра Пономаренка: «Він виріс у цій школі. Ми живемо у тому домі. Раніше ж у дворах не було дитячих майданчиків, ідемо з садочка, заходимо у школу, тут драбини, турніки. Вихідний також на подвір’ї в школі. Так що він виріс у школі».

Дмитро Пономаренко народився 22 травня 1981 року в Чернігові. У 1996 році закінчив 27-му школу. Після чого в його житті було навчання в ПТУ, військова служба, робота в охоронних структурах. У 2015 році Дмитро вступив до лав Збройних сил України на військову службу за контрактом, хоча збирався це зробити ще у 2014 році, відразу з початком бойових дій на Сході, ділиться спогадами його мати.

Ніна Пономаренко, мати Дмитра Пономаренка: «Я кажу, у тебе ж 2 роки синочку, куди ти підеш. А ми ж з Росію зв’язані. Я кажу, у тебе ж там 5 двоюрідних братів, а що, як ти зустрінеш когось там на Донбасі. А він так подивився на мене, наче я несповна розуму. І каже, я складав присягу, потім пауза, українському народу».


З листопада 2016 року Дмитра Пономаренка перевили в розпорядження 72-ї окремої механізованої бригади АТО в Донецькій області, де він керував квадрокоптерами у підрозділі розвідки. Загинув боєць 25 лютого 2017 року під час виконання службового завдання. Як саме, достеменно невідомо.

Максим Довженок, т.в.о. заступника командира з морально-психологічного забезпечення в/ч А3547: «В нашій пам’яті, наших спецслужбовців, наших товаришів, він залишається доброю, гарною, відповідальною людиною. Дуже жалко, що кращі люди змушені в такому молодому віці помирати».

Для сім’ї Дмитра відкриття меморіальної дошки на будівлі школи, де колись він навчався, а сьогодні здобуває освіту його син, важливе вшанування громадою міста його внесу у боротьбу за незалежність України. Цінним це є і для освітнього закладу, говорить заступник директора Денис Домоцький.

Денис Домоцький, заступник директора з виховної роботи школи №27: «Подібні заходи дуже важливі. Незважаючи на те, що такий захід за настроєм сумний, але відіграє дуже важливу роль, тому що, на жаль, останнім часом національно-патріотичне виховання із пріоритетного напрямку трошки відійшло. Тому дуже важливо виховувати дітей у патріотичному ключі, пояснювати, що у нас триває українсько-російська війна, що кожного дня, на жаль, гинуть герої. І так вийшло, що, на жаль, один з таких героїв був і випускник нашої школи».

Під час заходу пам’ять Дмитра Пономаренка вшанували хвилиною мовчання. А настоятель Катерининської церкви Роман Кіник прочитав заупокійну літію та освятив меморіальну дошку.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Дмитро Пономаренко, вшанування, школа №27, меморіальна дошка, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект