• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Коли закінчиться навчальний рік та наскільки позитивна сьогоднішня ситуація з ковідом?


Коли закінчиться навчальний рік та наскільки позитивна сьогоднішня ситуація з ковідом?

 

З карантином, місяцями дистанційного викладу і останнім дзвоником у червні. Після усіх викликів епідемії, навчальний рік 2020-2021, на відміну від попереднього, завершиться у школах. Однак, трохи пізніше, ніж зазвичай. Про відповідне рішення на щотижневій нараді повідомила представниця профільного управління Олена Горна.Олена Горна, заступниця начальника управління освіти: «Останнім днем навчання визначено 4 червня. Таким чином ми повністю виконаємо вимогу законодавства щодо 175 навчальних днів».

При цьому свідоцтва про закінчення 9 класів видаватимуть 9 червня, а 11 – орієнтовно 30 червня, 1 липня.

Нині ж процес триває у своєму режимі. По всіх школах є 3 випадки інфікування ковідом серед викладачів і техперсоналу. А також за понеділок, 17 травня, 5 підтверджених діагнозів в учнів. Деякі поточні корегування вносять і через проведення у закладах зовнішнього незалежного оцінювання.

Олена Горна, заступниця начальника управління освіти: «З 21 травня розпочинається ЗНО. В цей день для дітей тих шкіл, де організовано пункти ЗНО, буде організоване дистанційне навчання, щоб вони не виходили на навчання в суботу».

Ситуація, що змушує вже другий рік жити в обмеженнях і диктує свої правила, як в освітній, так і в усіх інших сферах, в цілому по Україні залишається стабільною, і поступово покращується у цифрах захворюваності і госпіталізації. Зокрема, маємо єдину Черкаську область у «помаранчевій» зоні і жодної у «червоній». Відновлюється після жорстких заходів і наше місто.

Ольга Малець, в. о. начальника управління охорони здоров’я: «Кількість захворівших за 19 тиждень 315, одужавших у два рази більше – 661. Позитивна динаміка відмічається в співвідношенні кількості госпіталізованих до кількості виписаних, в півтора рази більше виписаних, ніж госпіталізованих. Кількість померлих 15. Тобто госпітальна летальність теж зменшилась».

Для порівняння, на початку та в середині квітня ми мали під тисячу нових інфікованих за 7 днів і 250 виписаних, а також рекорд по смертності – 29 осіб. Після майже 400 хворих на ліжках зараз 205, з яких 143 отримують кисневу терапію і 6 підключені до апаратів штучної вентиляції легень. І такі темпи зберігаються впродовж останніх тижнів.

Ольга Малець, в. о. начальника управління охорони здоров’я: «Тобто ситуація як щодо захворюваності, так і до госпіталізації, залишається стабільною з певним покращенням у порівнянні з минулими тижнями».

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Чогось такого надзвичайно райдужного немає. У нас більше 200 госпіталізованих. В принципі, ми не можемо сказати, що у нас все добре».

За словами міського голови, для того, аби все насправді налагодилося, нічого не змінилося. Ані у свідомості людей, одиниці з яких сумлінно дотримуються усіх протиепідемічних заходів, починаючи від масок до зменшення кола контактів, а ні у питанні вакцинації, що фактично ще не діє.

Чернігів повністю використав усі надані дози вакцини та імунізував 7,5 тисяч представників першочергових категорій. І наразі в очікуванні нових поставок. Зокрема, виробництва Pfizer-BioNTech, що цього дня надійшла в Україну в рамках COVAX.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я знаю чітко, що люди старшого покоління вразливі і чекають вакцинації. А вакцини просто нема. А 7,5 тисяч, якщо навіть вважати, що у нас 250 тисяч населення, це 3%. Якщо у нас трошки більше населення, то це менше 3% вакциновано людей. Якщо хоча б було вакциновано 60%, то це було б ефективно».

Попри те, що чергова хвиля позаду, вірус нікуди не зникає і мутує до більш важких штамів. Тому поки ми не маємо колективного імунітету, сформованого вакцинами, повинні робити все, що в наших силах, зазначив Владислав Атрошенко.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я дуже прошу чернігівців свідомо відноситися до всіх ризиків, пов’язаних з пандемією, і економічних, і фізичних для свого здоров’я, і все-таки дотримуватися карантинних обмежень. Це єдине, чим можна дієво запобігти розповсюдженню ковіду».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, освіта, медицина, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект