• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Вже понад 15 років чернігівець створює ексклюзивні сувеніри у стилі стімпанк


Вже понад 15 років чернігівець створює ексклюзивні сувеніри у стилі стімпанк

 

Старі гвинти та саморізи, зламана комп’ютерна техніка та електроніка, деталі від парасольок та запальничок. Різний мотлох в руках Бориса Потапенка перетворюється на справжні витвори мистецтва. Ексклюзивні сувеніри чернігівець створює у стилі стімпанк вже понад 15 років. За цей час майстер з підручних матеріалів, виготовив близько 200 таких поробок, по-своєму унікальних і не схожих одна на одну.Борис Потапенко, майстер: «Розпочалося все з дитинства. Я постійно додому приносив загублені машинки, усілякий непотріб, зламані іграшки. Намагався з поламаних речей зробити щось особливе. Батьки постійно лаялися на мене, що приносив непотріб додому. Потім купили конструктор, ще один, так все і розпочалося».

З часом невтомна тяга конструювати переросла в улюблене хобі. Перша робота Бориса – ось цей жук – він з’явився на світ у 2004 році.

Борис Потапенко, майстер: «Ноги – стара парасолька, це з бритви. Це – бокорізи, кусачки у мене зламалися, я хотів викинути, потім думаю, ні, почекай, другу ручку відламав, гадаю, добрі щелепи вийдуть для жука. Це – конденсатори».

Деталі для своїх шедеврів Борис знаходить будь-де: вдома, на роботі, інколи просто на вулиці. Вироби спочатку грунтує, потім склеює деталі, паяє, а вже потім фарбує акриловими фарбами, що імітують бронзу та мідь. Так старі непотрібні речі і отримують нове життя. В середньому на одну поробку майстер витрачає близько двох днів. За його словами, це заняття суттєво знімає стрес і допомагає розслабитися. Нині чоловік працює над картинами та над створенням елементів з відомої гри.

Борис Потапенко, майстер: «Тут зі старої люстри елементи. Це – тримач від розетки. Це – захисні муфти. Це – равлики для гіпсокартону. Тут цвяхи. Мені подобається Warhammer, існують світи, це Warhammer 40k, тобто там цілі світи. Є книги, ігри настільні, мобільні, комп’ютерні. Потрапили на очі пірати зі світу Warhammer. Я купив їх, розмалював. Вони в мене так стояли, потім думаю, потрібно щось із техніки. Подивився на ціни – дорого. Знайшов пульт старий від музичного центру. Це – заглушки сантехнічні, тепер це колеса. Це – блок для батарейок, башта. Це – машинка для стрижки. Використані біти з шурупокруту».

Більшість своїх робіт чоловік віддає друзям, адже вважає, що вони є гарним подарунком і прикрасою для інтер’єру. Іноді робить їх на замовлення . Борис Потапенко – особистість талановита і різностороння. Захоплюється і графічним малюванням, співає, грає на гітарі, колекціонує сувенірні автівки. А ще з недавніх пір займається і стендовим моделюванням. Деталі до своїх моделей купує та складає за інструкцією, в результаті народжуються такі реалістичні моделі солдатиків та артилерії.

Борис Потапенко, майстер: «У цій коробці елементи ноги, руки, розібраний кінь. Усі деталі від автомобіля. Ці дрібниці збираються, ґрунтуються і розфарбовуються. Автівки потрібно розфарбувати в процесі. Першою збираємо раму, розфарбувати окремо. Потім розфарбувати окремо та зібрати корпус, далі вже склеюємо».

Борис зізнається, робота хоч і ювелірна, бо потрібна велика посидючість та уважність, проте дуже захоплююча. Чоловік вважає, його життя проходить не марно – адже те, що він робить дарує настрій і приносить задоволення не лише йому, а й оточуючим людям. Найвища нагорода для нього – це вражені очі друзів, а дивувати їх він планує і надалі.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Борис Потапенко, стімпанк, сувеніри, майстер, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект