• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Прихистила євреїв, ризикуючи життям, жителька Чернігівщини


Прихистила євреїв, ризикуючи життям, жителька Чернігівщини

 

Прихистили в себе євреїв, ризикуючи життям. Україна вперше відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Серед них - Марія Трубенок. На її честь у військово-історичному музеї у Чернігові відкрили виставку.Марія Трубенок жила у селі Кошани колишнього Козелецького району. У 1941 році, після окупації, в морозні дні до неї постукала і попросила прихистку жінка Хава з 11-річною дочкою Марією.

"На жаль, родичі Хави і батьки Хави навіки залишилися у Бабиному Ярі. Їм вдалося втекти. І вони вже просто переміщалися з місце на місце, і прийшли ось до цього села Кошани. Ну і якась доля звела з Марією Трубенок, яка не побоялася і власне прихистила Марію та Хаву. І вони в неї рятувалися до 1943 року. Що цікаво, що багато хто знав про те, що вони євреї, і вони здогадувалися, але не видали", - розповідає Вікторія Мудрицька, завідувачка відділу історичного музею ім. В. Тарновського.


Після вигнання нацистів з Чернігівщини Хава відшукала свого чоловіка, і родина возз’єдналася. Подружжя багато років підтримувало стосунки зі своєю рятівницею.

"Власне, коли запитали інформацію то Марія сказала, що вона християнка, вона вірила і знала, що потрібно допомагати людям".

У 1995 році Ізраїль визнав Марію Трубенок праведницею народів світу посмертно. Це звання надається рятівникам, не євреям. Родичів Марії не знайшли, її медаль зберігається в музеї.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Марія Трубенок, День пам’яті українців, рятівниця, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект