• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Резервісти почали прибувати в пункти зборів. Попереду 2 тижні навчань тероборони


Резервісти почали прибувати в пункти зборів. Попереду 2 тижні навчань тероборони

 

З 8 ранку 12 травня в обласний збірний пункт почали прибувати військовозобов’язані чоловіки та жінки. Всі вони попередньо здали експрес-тести на Covid-19. Тут їх комплектують в команди і видають форму: одяг та взуття. Наступні 2 тижні на них чекають збори територіальної оборони.Вадим Лільчицький, заступник військового комісара Чернігівського обласного терцентру комплектування та військової підготовки: «Таких пунктів зустрічі особового складу у нас на території області розгорнуто близько 7, майже в кожному районі області. Призиваємо ми близько 2 тисячі резервістів. Це планові навчальні збори».

Протягом 15 днів резервісти пройдуть всі етапи військової підготовки. Вдосконалять свої навички з урахуванням сучасної специфіки виконання армійськими підрозділами завдань. Їх задача за ці два тижні навчитися охороняти свої населені пункти та важливі стратегічні об’єкти.

Михайло, резервіст: «Я останній раз служив 10 років тому. Тобто я ж багато чого вже забув. А зараз мені, що підзабув, підкажуть, знову все в пам’яті прокинеться і буде все добре. Я вважаю ці збори дуже важливими».

Наталія, резервістка:
«Я працюю медичною сестрою в реанімаційному відділенні. Мені дуже подобається тактична медицина, я хочу стати на захист наших військових і допомагати, якщо буде потреба».

Андрій, резервіст: «Без певного навчання неможливо, якщо, на дай Боже, наступить така ситуація. Тому треба згуртуватися, пропрацювати певні дії. Я думаю, що це потрібно».

З пунктів зустрічі всіх резервістів відправлять в базові табори. Наприклад в Чернігові – це приміщення 44-ї жіночої колонії, яку кілька місяців тому розформували і будівля наразі пустує.

Вадим Лільчицький, заступник військового комісара Чернігівського обласного терцентру комплектування та військової підготовки: «Де вони будуть виключно розміщатися, ночувати. Займатися будуть на тактичних полях, їздити на стрільби до військових частин, які розташовані в межах Чернігівської області».

На ці збори тероборони призивають оперативний резерв другої черги. Для більшості цих людей такий досвід неновий. У 2018 році вони вже були учасниками аналогічного вишколу.

Вадим Лільчицький, заступник військового комісара Чернігівського обласного терцентру комплектування та військової підготовки: «Це люди, які не служили або мають якісь невеличкі вади зі здоров’ям, або за віку, яких не можемо записати в оперативний резерв першої черги».

За ними зберігається місце роботи та їх заробітна плата. Також братимуть участь у зборах близько 300 контрактників-резервістів.

Володимир, резервіст-контрактник: «Всі ми добре пам’ятаємо, думаю ніхто не забув 2014, 2015 рік, як це починалося і чим закінчилося. А такі збори дозволяють не допускати повторення таких подій. Тим більше, я за те, щоб вони були частіше».

Всіх учасників цих зборів забезпечать не лише одягом, а й харчуванням тричі на день, медичним обслуговуванням, а також вони отримають добові за 15 днів. Навчальні збори фінансуються з державного, обласного бюджетів, а також територіальними громадами.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: збори, тероборона, резервісти, Вадим Лільчицький, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект