• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «Радіємо перемозі над нацизмом і водночас згадуємо, якою важкою ціною це нам далось». У сквері Попудренка пройшов меморіальний захід


«Радіємо перемозі над нацизмом і водночас згадуємо, якою важкою ціною це нам далось». У сквері Попудренка пройшов меморіальний захід

 

Меморіальний захід у День пам’яті та примирення продовжився у сквері імені Попудренка. Біля братської могили воїнів, що загинули під час визволення Чернігова у роки Другої світової, вшанувати пам’ять жертв війни зібралися представники влади та громадських організацій, військові та небайдужі чернігівці. Серед них і Світлана Панчукова. Чернігівка прийшла сюди чи не перша, 8 травня для неї особливий день, в який вона завжди згадує свого батька, який був партизаном і загинув у 1941 році.Світлана Панчукова, чернігівка: «Він жив у Грем’ячі в Новгород-Сіверському районі. Коли розпочалася війна, вони всі пішли в партизани, там великі брянські ліси. Одного разу прийшов до нас, а сусід був поліцай і побачив його. Вони його арештували. Батька забрали декілька людей з села і відправили до лісу. У лісі вони копали собі яму, викопали і їх там поховали. Для мене в цей день, дуже боляче, завжди плачу, згадую, як би склалося моє життя, якщо був би батько».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День пам'яті та примирення. Чернігів вшановує всіх, хто загинув під час Другої світової війни


Хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих героїв-захисників. А після цього поклали квіти до братської могили воїнів, які полягли в боях за свободу батьківщини, та стел загиблим під час проведення антитерористичної операції і героям Небесної Сотні.

Сергій Горобець, представник інституту національної пам’яті: «Радіємо перемозі над нацизмом і водночас згадуємо, якою важкою ціною це нам далось. Звичайно, мріємо про те, щоб ніколи більше нічого подібного не повторювалося».

Друга світова війна за різними оцінками істориків забрала від 50 до 80 мільйонів людських життів, серед них понад 10 мільйонів українців. За два роки окупації німецькими каральними органами у Чернігові було страчено майже 53 тисячі наших земляків, серед яких більшість мирні жителі.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: День пам’яті та примирення, вшанування, сквер Попудренка, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект