• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Виставка до Дня пам’яті та примирення


Виставка до Дня пам’яті та примирення

 

Державний архів Чернігівської області підготував фотодокументальну виставку до Дня пам’яті та примирення. Тут представлені друковані засоби масової інформації тих часів, а також ряд фотодокументів, які датовані 1967, 1982 і 1986 роками.Історія обеліску і вічного вогню на Болдиній горі датується 1967 роком.

Ірина Рябчук, провідний спеціаліст відділу використання інформації документів Державного архіву Чернігівської області: «На території заводу «Жовтневий молот» в 1941 році було поховано невідомого солдата. Його було важко поранено, він помер і місцева жінка просто його поховала. Про це поховання в принципі знали. І в 1967 році вирішили перепоховати цього солдата на Болдиній горі».

Світлини скорботної ходи перепоховання невідомого солдата були зроблені представником архіву. А ось дитячі твори про події тих років. Війна змусила дітей дивитися на світ дорослими очима. Незважаючи на дитячий стиль написання, в них розповідаються страшні речі.


Ірина Рябчук, провідний спеціаліст відділу використання інформації документів Державного архіву Чернігівської області: «Вони розповідають про те, як, наприклад, в Чернігові на чорних машинах везли на розстріл і дітей, і дорослих. Якщо комусь вдавалося вистрибнути з цієї машини, для того, щоб зберегти своє життя, їм стріляли в спину. Як примушували дітей працювати на торф’яних розробках, як вішали мешканців міста Чернігова, як було зруйноване наше місто вже в перші дні війни».

Паперові документи не вічні та потребують спеціальних умов зберігання.

Олена Носенко, начальник відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату: «По-перше, всі документи закартоновані, тобто зберігаються в коробках, дотримується певний температурний і вологий режим їх зберігання. І основне, що ми проводимо зараз, щоб зберегти ці документи для нащадків, ми оцифровуємо. Тобто створюємо цифрові копії користування, для того, щоб вже дослідникам та працівникам архіву видавати не оригінали документів».

Наразі чернігівський Державний архів на карантині. Та зовсім скоро показові виставки будуть проходити відкрито з дотриманням карантинних вимог. Від початку 2021 року сюди вже звернулося близько 2 тисяч чернігівців. Найчастіше це відбувається в період травневих свят.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фотодокументальна виставка, Державний архів, Ірина Рябчук, Олена Носенко, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект