• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 35-річний рятувальник-інструктор Андрій Хіміч загинув через заплутані стропи парашута


35-річний рятувальник-інструктор Андрій Хіміч загинув через заплутані стропи парашута

 

Під Ніжином на Чернігівщині під час відпрацювання стрибків з парашутом загинув рятувальник-інструктор Андрій Хіміч. За попередньою інформацією, через заплутані стропи його парашут не встиг повністю розкритись. Розслідує цю трагедію зараз ДБР. Ігор Бондаренко розповість більше.Трагедія сталася на території Ніжинського спеціального авіаційного загону ДСНС України. Рятувальники відпрацьовували стрибки з парашутом з гелікоптера Мі-8.

Стрибали з критично-мінімальної висоти у 150 метрів. Стрибок вважається складним, але дозволеним для виконання. Андрій Хіміч стрибав другим в групі. Його парашут не відкрився або відкрився не повністю через заплутані стропи. Рятувальник до останнього намагався розплутати і розкрити купол, проте не встиг, впав на землю і розбився.

Андрій Клюйко, керівник пошуково-рятувальної групи спеціального авіаційного загону ДСНС України: «Видимость была отличная. Но ветер сейчас может дуть так, а через секунду по-другому, то есть с другой плотностью, с другой скоростью. Это предугадать можно, но это, сами понимаете, стихия. Можно ее предугадать, а оно возьмет и крутнет в эту секунду или в другую».

Колеги по службі розповідають, Андрій Хіміч того дня мав добре самопочуття, на стан здоров’я не жалівся. Після кожного стрибка своє спорядження складав самостійно. У своїй справі його називали майстром. В авіаційному загоні працював 4-й рік. За його плечима 48 стрибків з парашутом з різних висот. Розслідувати справу взялися у Державному бюро розслідування.


Ольга Чиканова, речниця Державного бюро розслідувань: «Слідчі ДБР відкрили кримінальне провадження за фактом порушення правил польотів або підготовки до них. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років».

У 35-річного рятувальника залишилася дружина та двоє маленьких дітей. В родині не вірять, що Андрій міг загинути через власну необачність чи відсутність недостатнього досвіду.

Ганна Пулінець, вдова загиблого: «Андрій людина дуже уважна і відповідальна. Він такий і в житті, і в родині, і на роботі. Я просто не можу змиритися з тим, що він міг щось не так укласти, тому що це неможливо. Він до цього дуже уважна людина».

Його старшому сину Юрію лише 6 років. Хлопчик ще не усвідомлює, що більше ніколи не побачить татка. Проте із захватом розповідає ким він був. «Папа спускается на парашюте. А это самолет летит. Он у меня парашютист».

Поховають Андрія Хіміча в суботу в Ніжині. Об 11-й годині в авіаційному загоні розпочнеться церемонія прощання із загиблим парашутистом.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Андрій Хіміч, парашут, ДСНС, відпрацювання стрибків, Ніжин, «1+1», «ТСН»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект