• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » З 5 травня відновили роботу садочки і початкова ланка шкіл


З 5 травня відновили роботу садочки і початкова ланка шкіл

 

Аліна та Андрій Черненки з нетерпінням очікували, коли ж відновить свою роботу дошкільний навчальний заклад, адже обоє працюють. І ось нарешті, 5 травня це стало можливим.

Аліна Черненко, мама: «Ми дуже раді. А дитина яка рада, це просто не передати».З 5 травня запрацювали не лише садочки, а й початкова ланка шкіл.

Ніна Шекеря, бабуся: «Хочеться їй і нам хочеться, щоб дитина вже пішла в школу».

Катерина Женченко, учениця 4В класу Чернігівської спеціалізованої ЗОШ №1: «Радісно, що вже в школу, а не сидіти вдома цілими днями».

Вікторія Чепурна, мама: «Навчання в школі, я вважаю, краще, ніж дистанційне навчання. Хоча наша вчителька вела Зум-уроки. І це було краще, ніж минулого року, коли було зовсім без них. Однак, все одно в класі звичайно діти краще розуміють матеріал, бо вони слухають вчителя».

У 1-й спеціалізованій загальноосвітній школі з поглибленим вивченням іноземних мов відновили навчання в повному обсязі. Знову проводять уроки фізкультури, інформатики та мистецтва. 5 травня до закладу прийшло 17 класів початкової школи.

Заступниця директорки Людмила Чеховська відверта, навчатися дистанційно малечі було важко.

Людмила Чеховська, заступниця директорки Чернігівської спеціалізованої ЗОШ №1: «Враховуючи те, що батьки переважно на роботі, вчителям доводилося підлаштовуватися на той час, коли батьки удома. А це звісно вечір. Діти не готові фізично працювати. І тому дійсно це викликало великі-великі труднощі».

На навчання діти повернулися із дотриманням усіх карантинних норм. Температурний скринінг, масковий режим, обов’язкові, каже Людмила Чеховська.

В Управлінні освіти додають, відтепер у заклади можуть заходити батьки. Це виконується згідно з постановою Головного державного санітарного лікаря України.

Олена Горна, заступниця начальника Управління освіти ЧМР: «Звичайно, якщо вони теж пройдуть термометрію і будуть у захисних масках. Проводиться провітрювання. Діти на перервах повинні виходити з класу, мити руки».

За словами Олени Горної, у Чернігові сьогодні налічується 12338 учнів 1-4 класів. 5 травня до початкових шкіл повернулося на навчання понад 10 тисяч дітей. В дошкільні навчальні заклади прийшло 46% дітей від загальної кількості. Загалом усі садочки готові до прийому малечі.

Олена Горна, заступниця начальника Управління освіти ЧМР: «Впродовж минулих четверга та п’ятниці у закладах дошкільної освіти йшла підготовка до прийому дітей. Були завезені всі необхідні продукти, проведене генеральне прибирання, провітрювання здійснено».

Садочки також дотримуються усіх карантинних заходів, каже Олена Горна. Кожні 4 години проводиться термометрія, групи провітрюються, дітей приймають на вулиці. Більшу частину часу вони також проводять на свіжому повітрі. Температура в приміщеннях контролюється. Наприклад, дошкільний навчальний заклад №1 робить усе, щоб діти тут не змерзли.

Світлана Нікітченко, директорка Чернігівського ДНЗ №1: «На сьогодні ми повідкривали зранку всі спальні, повідкривали всі постелі. І ми сподіваємось, що температура підніметься. Я сьогодні проходила, то в групах вже було по 17-18 градусів, хоча зранку було по 14. Діти задоволені, що вони повернулися в дитячий садок. А найбільше задоволені наші батьки, і звичайно ми задоволені. Ми скучили за дітьми, і ми хочемо, щоб діти ходили в дитячий садок».

Протягом місяця діти не відвідували садочки, а школи понад місяць. Навчальний рік в закладах загальної середньої освіти планують завершити 4 червня.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дитсадок, початкова школа, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект