• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Підприємцям Чернігова урвався терпець. Своє право працювати вони відстоювали на сесії міськради


Підприємцям Чернігова урвався терпець. Своє право працювати вони відстоювали на сесії міськради

 

Чернігівському бізнесу урвався терпець.

5 тиждень через карантинні обмеження «червоної» зони вони не мають можливості працювати. Невдоволення поточним станом справ цього тижнем вони висловили на акції під стінами міської ради та облдержадміністрації. Відстоювати свою позицію завітали і на сесію міської ради.«Мы месяц сидим без средств к существованию. Вот вам честно скажу. У меня двое детей. Я иду в магазин, ребенок что-то просит, я не могу ему купить это. Коммунальные я плачу. Почему их плачу, я не знаю. Потому что я не работаю. Понимаете? Плюс, нарушается Конституция полностью, все законы нарушены. Мы имеем полное право работать».

«Бізнес не звик просити кошти. Бізнес прийшов під міську раду, щоб йому дозволили працювати».

«Нет выборочному карантину. Дайте нам работать».

Обмеження, за якими зараз живе та працює область, і наше місто в тому числі, встановлені державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки. І офіційно зняти їх може тільки вона. А тому на сесії міської ради, по-перше, прийняли звернення до Кабміну з проханням дозволити малому та середньому бізнесу працювати з дотриманням усіх необхідних санітарно-епідеміологічних норм.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Звернення має відкладений характер. Його будуть розглядати пізніше».

По-друге, ситуація, яка склалася з діяльністю бізнесу, вже ж потребує негайного рішення. Не чекаючи, що хтось, колись розгляне в Києві звернення чернігівської міської ради, зазначив Атрошенко, а тому він виконає свою обіцянку, яку дав у понеділок протестувальникам, і 28 квітня збереться міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки, аби послабити карантинні обмеження у місті.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «З огляду на абсолютно недисциплінованість суспільства, по факту, всі заходи обмежувального характеру, які ми приймаємо, спрямовані на те, щоб не знизити кількість хворих, а наказати конкретних підприємців. За що ми їх наказуємо? За що вони терплять?»

Натомість у супермаркетах спостерігаємо скупчення людей, які не надто дотримуються рекомендацій МОЗ. В той же час, продовжив думку Владислав Атрошенко, карантинні обмеження «червоної» зони кардинально не вплинули на ситуацію з поширенням вірусу і не зупинили COVID-19. А тому він підтримає бажання чернігівського бізнесу працювати.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я публічно кажу, зі свого боку, я не підтримував демарші окремих міських голів проти центральної влади. Але ця моя позиція, яку я озвучую, вона має на меті не демарші, а вимушену реакцію на реальну ситуацію, яка створена для багатьох представників малого та середнього бізнесу, який є часткою суспільства, і виборці, які голосують за місцеву владу. Це моє рішення є абсолютно відповідальним».

В той же час міський голова нагадав підприємцям, що поліція і відповідальні за дотримання карантинних обмежень органи, їх й надалі можуть штрафувати. Тому що виконують розпорядження центральних органів влади. Натомість представники місцевого самоврядування не мають таких важелів впливу.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я прошу поліцію, звертаюся публічно до Володимира Нідзельського, як керівника поліції, з холодною головою підходити до виконання в цьому контексті своїх службових повноважень».

Якщо не знімати суспільну напругу на місцях, вона вибуховою хвилею дістанеться Києва, куди з’їдеться бізнес зі всієї країни, зауважив Владислав Атрошенко. І ніхто вже не контролюватиме наслідки.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Справжній керівник – це не той керівник, який тупо виконує всі задачі до кінця. А той керівник, який може вчасно зупинитися, зробивши висновки, зупинити виконання цього питання. То це звернення конкретно до силовиків. З огляду на ситуацію, яка складається, щоб ви не гасили цю ситуацію в Києві. Давайте ми її погасимо в Чернігові».

Також очільник Чернігова запросив представників бізнесу на зустріч з прем’єр-міністром, який планує приїхати у наше місто 12 травня. Тоді Владислав Атрошенко планує підняти питання про передачу повноважень місцевим владам визначати карантинні обмеження на місцях.

«Дуже приємно було приходити і працювати, бо ми сьогодні були однією громадою. І ви розуміли нас, а ми розуміли вас».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, бізнес, карантинні обмеження, підприємці, Владислав Атрошенко, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект