• Брухт ДальнобойСервис


Пам’ять про трагедію

 

26 квітня у Чернігові відзначали річницю Чорнобильської катастрофи. 35 років тому наш регіон сильно постраждав від радіаційного викиду зі станції. Представники влади і люди, які так чи інакше долучилися до подолання наслідків аварії, поклали квіти до пам'ятного знака на Алеї героїв.За даними організації «Союз інвалідів Чорнобиля», з 274 тисяч мешканців Чернігівщини, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, наразі залишилося близько 50 тисяч.

Олександр Анищенко, голова Чернігівської міської ГО «Союз інвалідів Чорнобиля»: «Я тоді був замкомандира бригади. Працювали по вивезенню радіоактивних відходів, знешкоджували всілякі радіоактивні речі, вивозили техніку, вивозили людей. Тобто працювали і вдень, і вночі, для того, щоб наші дітки, наше покоління цього не бачило».

Микола Бредюк один з тих, хто працював на місці аварії з перших днів. Він був охоронцем – забезпечував режим секретності у складі комендатури.


Микола Бредюк, колишній відйсковослужбовець: «З перших днів наш підрозділ стикнувся з цією бідою, тому що наша специфіка служб була така. Я скажу, що в перші дні, ми то знали, у нас були на станції дозиметристи, вони нам доповідали обстановку, але ж інші нічого не знали. Мовляв, була звичайна пожежа. А потім, коли почали дозиметристи перевіряти радіаційну обстановку, то ми старалися протирати фізрозчином дезактивуючим. Спочатку ми сиділи у караулі, потім нас перевели у бомбосховище».

Зі 120 колег Миколи Бредюка 20 отримали небезпечні для життя дози опромінення. Їх перевезли до Москви, у госпіталь, а потім нагородили орденами Червоної Зірки.

Микола Бредюк, колишній відйсковослужбовець: «Ми у Києві лежали у госпіталі. Нам поставили діагноз гостре променеве захворювання. А потім приїхав генерал із Москви, сказав, Михайло Сергійович Горбачов виступив, мовляв, повинно бути не більше 20 чи 30 чоловік. Нам тоді змінили діагноз на гостра променева реакція».

Ліквідаторів та інших постраждалих від аварії на ЧАЕС об'єднує громадська організація «Союз Чорнобиль Україна». Через неї її члени не лише борються за свій соціальний захист, а й беруть участь у тематичних заходах.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чорнобильська катастрофа, трагедія, вшанування пам’яті «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект