• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Квітка відродження»: у Славутичі висадили 200 кущів білих троянд в пам’ять про Прип’ять


Талион

«Квітка відродження»: у Славутичі висадили 200 кущів білих троянд в пам’ять про Прип’ять

 

У Славутичі біля стели "Дружби народів" висадили 200 кущів білих троянд. Одночасно квіти висаджували і в центрі Прип’яті.Робили це колишні його жителі та ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, бо саме такою, заквітчаною, вони і запам’ятали Прип’ять.

"Молодим, красивим, веселим, щасливим, квітучим містом. Все квітувало, особливо трояндова алея. Неперевершено", – згадує Оксана Кириченко.

Оксана Кириченко з матір'ю та Валентина Ретунська до евакуації жили по сусідству.

"В одному під’їзді жили. Вони жили на четвертому поверсі, а я – на п’ятому. Вулиця Лесі Українки, 22, квартира № 54. Ми дружили з дитинства", – розповіла Валентина Ретунська.

Усі втрьох вони працювали на ЧАЕС після аварії. Сьогодні вони разом з іншими жителями Прип’яті саджали білі троянди біля стели “Дружби народів” у Славутичі.

За словами міського голови Славутича Юрія Фомічева, ідея виникла під час спілкування із колишніми жителями Прип’яті.

"Всі прип’ятчани, як один, кажуть: квітів було просто море. І переважно це троянди. Тобто – це було місто троянд", – зазначив Юрій Фомічев.

Загалом у Славутичі висадили 200 кущів білих троянд. У той самий час квіти висаджували у центрі самої Прип’яті. 25 квітня 1986 року, за день до аварії, у Прип’ять привезли 10 тисяч кущів троянд, які так і не посадили. Сьогодні білі троянди – символ відродження та подальшого розвитку як Славутича, так і самої зони відчуження, сказав Юрій Фомічев.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прип’ять, Славутич, білі троянди, аварія на ЧАЕС, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект