• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Опівночі у центрі Славутича вшанували пам'ять загиблих на ЧАЕС


Талион

Опівночі у центрі Славутича вшанували пам'ять загиблих на ЧАЕС

 

Понад півтисячі людей приносили квіти, запалювали лампадки в пам'ять про загиблих. Це відбувається щороку і саме вночі.35 років тому, 26 квітня 1986 року, 0 01:23 на четвертому реакторі Чорнобильської атомної станції стався вибух.


Біля пам'ятного знаку «Героям Чорнобиля» на Центральній площі Славутича містяни вшановували пам’ять загиблих ліквідаторів аварії.

Анатолій Сухецький, заступник начальника лабораторії на ЧАЕС у 1986 році, згадує:

Про аварію я почув о пів на шосту ранку. Збирався їхати на дачу. Підійшов знайомий з сусіднього села і сказав, що на ЧАЕС аварія. Я йому не повірив, посміявся, і сказав, що це зупинка реактора і вибухи ці – це просто спрацьовують запобіжні клапани.

Зі слів Анатолія Сухецького, паніки не було, люди дуже відповідально ставилися, виконували будь-яку роботу, що їм доручали.

Жителі приходять на Центральну площу щороку в ніч на 26 квітня, починаючи з 1989 року.

Ірина Величко, приїхала на роковини з Франції. Вона розповіла, що більшість славутчан працює, чи працювали на ЧАЕС. Я теж відпрацювала там дев`ять років. Тому для мене це дуже символічна важка, тяжка і трагічна дата.

Жителі міста сподіваються, що таке горе більше ніколи не відбудеться.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ніч пам'яті, славутич, ліквідатори, ЧАЕС, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект