• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 5 000 на гектар: з квітня зростуть виплати за держпрограмами допомоги молодим фермерам


реклама

5 000 на гектар: з квітня зростуть виплати за держпрограмами допомоги молодим фермерам

 

Замість трьох, п’ять тисяч на один гектар. З кінця квітня мають зрости виплати за державними програмами допомоги молодим фермерським господарствам. Про це Суспільному сказав директор Чернігівського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Віталій Плевако. Яку підтримку від держави очікують нинішні фермери – дізнавались наші журналісти.В селі Іванівка, що на Семенівщині, з населенням близько 6 сотень людей, зараз працює понад 20 фермерських господарств.

Асоціація селянсько-фермерських господарств «Промінь» включає 5 рівноправних фермерів, які разом обробляють 700 гектарів землі. Староста села Михайло Казановський, каже, Їхнє село одне з перших, де люди почали працювати на себе. Натепер в селі налічується до 20 великих і малих фермерських господарств, які, в основному, займаються обробітком землі.

«У нас зараз багато людей беруть по 2 га, кооперуються сім’ями, займаються вирощуванням картоплі, вирощуванням гарбузів. Люди цікавляться землею, оформлюють і працюють на землі», – розповідає Михайло Казановський.

Однак, фермерам дедалі важче стає конкурувати з великими агрохолдингами. Прибутки залежать від погодних умов, які складуться того чи іншого року


Наразі існує дві державні програми на підтримку фермерів: програма надання кредитів і програма субсидій на гектар оброблюваних угідь, каже директор Чернігівського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Віталій Плевако. Однак, остання розрахована лише на новостворені господарства. Минулоріч такі господарства могли отримати по 3 тисячі гривень на гектар, але не більше 60 тисяч гривень. Цьогоріч цю суму мають збільшити.

«На цей рік заплановано по 5 тисяч на 1 га для новостворених фермерських господарств, але не більше 100 тисяч. Умови – не більше 3 років з моменту реєстрації. Але, нажаль, станом на сьогодні ще не запрацювало міністерство АПК, яке, ми маємо надію, запрацює до кінця квітня. Тоді ми зможемо точно сказати, який перелік документівпотрібен буде», – сказав директор Чернігівського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Віталій Плевако.

Щодо програми надання кредитів, то вона також не запрацювала з тієї ж причини – міністерством ще не затверджені порядки їх надання.

«Умови будуть привабливими для фермерів. Кредити надаються без відсотків терміном до 5 років, повернення один раз на рік, тоді, коли зручно фермерському господарству. Сума – до 500 тисяч гривень», – зазначив Віталій Плевако.

Такі кредити надаються лише на конкурсних засадах. Конкурсна комісія проходить у Києві, вона є і обирає тих, хто може скористатись пільговим кредитом.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: держдопомога, фермери, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект