• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Чи є нітрати в ранніх овочах?

 

Чернігівець Олександр овочі купує тричі на тиждень. Порівнюючи з минулим роком, каже, ціни значно зросли. Переймається тим, чи не зріс і вміст нітратів.Олександр, чернігівець: «Я знаю, что ранние овощи выращивают со всевозможными нарушениями. Чтобы оно хорошо выросло, надо туда побольше посыпать всяких удобрений».

Продаж сезонних овочів на ринку стартував ще з початку березня. Продавчині розповіли, як карантин впливає на ціни та якість роботи.

Марина, продавчиня: «Торговля естественно плохая. В связи с коронавирусом люди очень мало ходят. Цены, по отношению с прошлым годом, дороже. Редиска дорогая, огурчики дорогие. Холодно, так цены держаться».

Жанна, продавчиня: «Калиновка у нас 70-80, смотря какое качество. Огурцы тоже подорожали, редиска вроде чуть упала, но все равно в такую пору времени она должна быть по 20-30, а у нас еще она по 40-50».


На Центральному ринку працює лабораторія ветсанекспертизи. Тут беруть зразки овочів і фруктів для перевірки на наявність нітратів.

Марія Панченко, завідувачка лабораторії ветсанекспертизи: «Наявність нітратів – це солі азотистої кислоти. Це добрива, це стимулятори росту. Нітрати шкідливі тим, що вони мають властивість накопичуватися в організмі і згодом приводити до різних захворювань. Це серцево-судинні захворювання. В першу чергу може бути інтоксикація, отруєння».

Перевищення нітратів наразі спостерігається в редьці, ранній капусті та зелені. Тому Марія Панченко радить обмежити себе у споживанні таких овочів. Також пані Марія показала, як саме виявляють шкідливі речовини нітратоміром. Для прикладу взяли огірок та помідор, які вирощені у селі Киїнка.

Марія Панченко, завідувачка лабораторії ветсанекспертизи: «Для дослідження на нітрати нам необхідно взяти 10 грам подрібнених овочів, залити їх 50 мл 1% розчином алюмокалієвих квасцов. Потім в цей розчин ми занурюємо електроди і чекаємо результат на табло. Проби ми відбираємо в залежності від партії. Найчастіше це через день. Тобто, якщо сьогодні ми взяли огірок, помідор, то через день ми взяли редьку, капусту, - і так за тиждень перевіряємо всі овочі, які є на прилавку. Після перевірки видаємо експертний висновок, який засвідчує якість забезпечення даної продукції, і дає дозвіл для торгівлі на ринку».

Результат замірів наших зразків виявився непоганий. Огірки – 391 мг/кг, при припустимій нормі 400, а ось томати 138 мг/кг, при нормі 300. Для того, щоб зменшити кількість нітратів в овочах, фахівці радять дотримуватися певних правил: перед вживанням огірки, помідори та редьку замочувати у холодній воді щонайменше 20 хвилин, а з капусти знімати верхні листочки, таким чином шкідливі речовини будуть залишатися у воді.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Центральний ринок, нітрати, овочі, Марія Панченко, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект