• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Соціальні велосипеди: у Сосниці запрацював безкоштовний велопрокат


Соціальні велосипеди: у Сосниці запрацював безкоштовний велопрокат

 

Безкоштовний прокат велосипедів запрацював у Сосниці. Селище – єдиний населений пункт області, де можна безоплатно взяти двоколісний і користуватись ним весь день.

Велосипед – основний вид транспорту в Сосниці, тому безкоштовний прокат для селища доречний. Двоколісного можуть взяти як місцеві, так і туристи.

Як все працює, дивіться у сюжеті.Для соціальних велосипедів у селищі облаштували 4 зупинки: ринок, лікарня, центр та стадіон. Всі типові.

«Люди можуть зранку взяти цей велосипед, тільки потрібно поставити його назад в кінці робочого дня», – розповідає Микола Заглядацький, він наглядає за велосипедами.

На кожній зупинці є веломайстерня. Нею можна користуватись і для ремонту власного транспорту, розповідає Микола Заглядацький.

Соціальних велосипедів у Сосниці – 25. Всі вони однакові на вигляд та укомплектовані дитячим кріслом. Як і де пересуваються двоколісні можна спостерігати онлайн.

«Кожен велосипед ми бачимо: з якою швидкістю він їде чи він стоїть, де перебуває. Бо кожного вечора ми їх збираємо і розводимо по локаціях, і щоб не загубилися», – розповідає співавторка проекту «Соціальний велосипед» Тетяна Сіра.

Ідею соціального велосипеду працівники селищної ради, запозичили в Польщі і вирішили реалізувати проект у себе. Витратили на це 450 тисяч гривень. З них 400 тисяч – це гроші Польського Фонду міжнародної солідарності і 50 тисяч – з бюджету Сосницької громади.

«Робилося це передусім для людей, які приїжджають до Сосниці у своїх справах – взяти велосипед і з’їздити в установу, в пенсійний фонд, в лікарні, в банки», – говорить Тетяна Сіра.

За словами співавторки проекту Світлани Пастушенко, місцеві до проекту спочатку поставилися негативно, утім тепер з задоволенням користуються велосипедами.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: велосипед, Сосниця, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект