• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Чорнобильські рентгени

 

Олексію Куліченку було 35, коли його мобілізували і відправили до Чорнобиля. Сільський вчитель потрапив до батальйону хімзахисту. Тоді через рік після аварії на ЧАЕС у 1987 році вони 2 місяці відмивати від радіації транспорт, який виходив із зони.Олексій Куліченко, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС: «Я навіть не думав про це: чи треба, чи не треба. Я в школі працював, а сільських вчителів навіть у війну не забирали на фронт, тим більше з села. Вийшло так, що ж вже, назад річка часу не тече».

Каже, тоді працювали у масках і через 35 років після аварії на ЧАЕС їх знову довелося одягнути. Чи могли тоді ці пелюстки, він так їх називає, захистити від радіації, - питання риторичне.

Олексій Куліченко показує офіційні документи. Там написано, що він отримав у подарунок від Чорнобилю 10,37 рентген. Але тоді, каже, ніхто цього не рахував, а люди про небезпеку навіть не задумувались.

Олексій Вікторович Куліченко приніс на телебачення свої історичні фото та пожовтілі документи. Він передає їх до музею пам’яті, які хочуть відкрити у Чорнобилі. Наближається 35-річниця аварії на ЧАЕС. 26 квітня вони знову зберуться разом, аби згадати друзів, чиє життя забрала ця аварія.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чорнобиль, ЧАЕС, Олексій Куліченко, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект