• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Матеріальна допомога підприємцям від Кабміну та міської ради: хто та скільки отримає


реклама

Матеріальна допомога підприємцям від Кабміну та міської ради: хто та скільки отримає

 

Від сьогодні ФОПи та наймані працівники зможуть подати заявку на отримання допомоги – 8000 гривень із держбюджету. Оформити виплату можна у додатку «Дія» або на сайті. Послуга доступна тим, хто призупинив свою діяльність у зв’язку з введенням “червоної” зони в області, де вони працюють.

У переліку ФОПів, які мають право на допомогу близько 40 КВЕДів.

На 8000 гривень можуть розраховувати ФОПи, які працюють у таких сферах:

  • Роздрібна торгівля
  • Ресторатори та заклади харчування, кейтеринги
  • Кінотеатри та театри
  • Заклади культури, які здійснюють концертну діяльність
  • Бібліотеки, архіви, музеї
  • Спортивні клуби та фітнес-центри
  • Атракціони та тематичні парки
  • Організатори розважальних заходів

Чи допоможе ця виплата чернігівським підприємцям – дивіться у сюжеті.


За словами голови ГО «Сяйво Сіверщини» Ірини Березинець, цей перелік далеко не досконалий. Можуть розраховувати на виплату як підприємці, так і їхні наймані працівники. Але є нюанси.

«Мають право як фізичні підприємці так і працівники, ті, які сплачують ЄСВ за найманих працівників. Протягом попереднього кварталу повністю має бути сплачений ЄСВ. По підприємцям за місяць до подачі цієї заявки КВЕД має відповідати попередньому. Якщо в цьому місяці ми подаємо заявку, на 1 число цього місяця КВЕД не має бути змінений. Не можна зараз піти КВЕД поміняти і отримати виплату», – Ірина Березинець.

За словами Ірини Березинець, 8000 для підприємців – не вихід з ситуації. Залишаються обов’язкові платежі – оренда, податки, заробітні плати. На наступній сесії міської ради чернігівські депутати розглядатимуть внесення змін до постанови «Про місцеві податки». Зокрема, пропонують у травні звільнити підприємців, які не працюють під час локдауну, від сплати єдиного податку.

«Будемо робити пільги по всіх орендах, там де вони орендують комунальне майно, земельний податок і їхній єдиний податок, відповідної групи підприємців, ми будемо це виносити відповідно на сесію. Всі, хто не працювали, постраждали, ми приймемо пільги», – сказав Владислав Атрошенко.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту рішення, за місяць міський бюджет недоотримує 5 мільйонів гривень.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: підприємці, ФОП, матеріальна допомога, UA: Чернігів

Добавить в: