• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Штрафи зросли – кількість випадків спалювання сміття чи сухої трави не зменшилась


Штрафи зросли – кількість випадків спалювання сміття чи сухої трави не зменшилась

 

З березня в Україні запрацював новий закон про посилення відповідальності, а рятувальники області щодня отримують десятки повідомлень про загоряння в приватних домогосподарствах, на відкритих територіях чи в лісах.Родіон Лігун, начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям головного управління ДСНС України в області: «Так, при вчиненні такого правопорушення громадянину доведеться сплатити від 3060 до 6020 гривень, а посадовій особі – від 15300 до 21420 гривень».

З початку весни служба ДСНС працює в надзвичайному режимі. Наразі вже зафіксовано 349 пожеж через спалювання сміття чи сухої трави.

Родіон Лігун, начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям головного управління ДСНС України в області: «Наслідками цих пожеж стало знищення та пошкодження 28 будівель, споруд різного призначення. Площа пройдена вогнем склала понад 740 га. На жаль, під час вказаних пожеж загинуло 2 людини».

Разом з тим, зазнає шкоди та навіть і смертей флора і фауна. Випалювання трави знищує рослинність, а разом з тим організми, які відповідають за родючість грунтів. Гинуть і тварини, середовищем існування яких є верхні шари землі та рослинний покрив. Якщо це все видимі наслідки спалювання людьми того ж опалого листя, то є й ті, які ми не бачимо, але від цього вони не менш шкідливі.

Сергій Федоренко, в. о. директора департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА: «При згоранні 1 тонни рослинних залишків в повітря надходить близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входить: пил, окис азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяються бензопірен, що здатен викликати ракові захворювання».

Аби всього вищезгаданого не допустити, в області працює екологічна інспекція. Вона разом з ДСНС та поліцією власне і проводить рейди із виявлення такої протиправної діяльності. У Чернігові слідкує за цим ще й «Муніципальна варта».

Олександр Феськовець, начальник відділу державного екологічного нагляду державної екологічної інспекції: «Зокрема в цьому році у нас проведено 21 такий захід. 14 осіб було притягнуто до відповідальності на суму 48 тисяч гривень».

Надзвичайники та відповідальні служби звертаються до всіх з проханням не спалювати минулорічне листя чи сміття, а користуватися альтернативними, а головне – корисними, способами утилізації – компостуванням. Так ви не шкодитимете ні собі, ні навколишньому середовищу.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пожежі, сміття, екологія, ДСНС, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект