• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Китайська вакцина CoronaVac у Чернігові


реклама

Китайська вакцина CoronaVac у Чернігові

 

14 квітня до міської лікарні №1 звернулося 30 чернігівців, аби про вакцинуватися від COVID-19. Серед них і колишній військовий Іван. Йому зробили щеплення вакциною AstraZeneca.Іван, провакцинований: «Багато хто відмовляється від вакцини. Ви бачите самі, що в нашій державі воно не зменшується, а все збільшується, тому я вирішив вакцинуватися. Так само й жінка моя зробила щеплення. Всі ми потроху вакцинуємось, щоб застрахувати своє життя».

12 квітня Чернігівський обласний центр громадського здоров’я отримав 3440 доз нової вакцини CoronaVac, розробленої китайською біофармацевтичною компанією SinoVac.

Романа Сопотницька, координатор вакцинації Чернігівської області: «Це інактивована вакцина, однодомна. Вона пройшла у нас лабораторне дослідження. Вона у нас офіційно зареєстрована в Україні. По останнім даним ВОЗ, після другої дози ефективність її становить до 80%. В нашій області буде використовуватися для двох цільових груп: маломобільні групи населення, а також людей, які за ними доглядають і виявили бажання провакцинуватися, та вчителів, які будуть безпосередньо брати участь у ЗНО».

В області, зокрема у Чернігові, вакциною CoronaVac щеплення проводять дві спеціально-навчені мобільні бригади: Чернігівська та Ніжинська. 13 квітня міська лікарня №1 отримали 200 доз нової китайської вакцини та саме зараз медичний заклад щеплення проводить вакциною AstraZeneca, індійського виробництва.

Катерина Байдіков, сімейний лікар: «У нас вакцинація проводиться з березня місяця. Десь 200 щеплень зробили. Пацієнти почувають себе добре, нікому не було погано».

Вакцина від коронавірусу зберігається у спеціальних умовах та після відкриття мають строк придатності 6 годин, - розповідає медична сестра Надія Помилуйко. Якщо вакцина не придатна, вона складається у спеціальну емність для утилізації разом із вже використаними індивідуальними засобами для щеплення.

Надія Помилуйко, медична сестра: «Перед роботою ми спочатку готуємо сумку, викладаємо туди 4 холодові елементи по краям. Ми беремо 1 ампулу, підписуємо дату, коли ми беремо, час, коли відкриваємо ампулу, кладемо у холодові елементи і кладемо всередину на паралон ампулу. Коли ми взяли дозу, знову опускаємо флакон у холодову сумку і потім колемо відразу ж пацієнту. Ампула на поверхні у нас не буває».

Повторне щеплення вакциною CoronaVac громадяни отримають через 28 днів після першого. 13 квітня щеплення новою китайською вакциною зробили 5 людей.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вакцинація, щеплення, «Новий Чернігів»

Добавить в: