• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На Семенівщині у стінах старого сільського клубу знайшли лики святих


реклама

На Семенівщині у стінах старого сільського клубу знайшли лики святих

 

Лики святих знайшли у стінах старого сільського клубу. В селі Лосівка на Семенівщині розвалюється сільський будинок культури. На його стінах у повний людський зріст намальовані чотири ікони. Їх показав Суспільному місцевий житель Іван Лось.Чоловік каже, раніше цих ікон видно не було. Однак, про їх існування жителі села знали.

«Оце все намальовано на дереві. Його просто забілили тоді крейдою у радянські часи. І так воно було. Ну а хлопці його розтирали. При мені такий випадок був – крейду розтерли, завклуб сюди приходить і бачить: святі люди дивляться на них зі стін. Потім змусили їх заплатити штраф і побілити клуб».

У дорадянські часи тут була церква. Служби у ній не проводилися від 30-х років минулого сторіччя, однак сама церква стояла цілою. У 1944-му з церкви зірвали куполи, хрести та викинули ікони. В селі не пам’ятають, як називалась церква та коли побудована. Спогади про храм залишилися в однієї бабусі Віри Ілюші.


Однак чотири ікони викинути не змогли, бо намальовані на самих стінах. В такому вигляді вони збереглися і до сьогодні в напіврозваленому клубі-церкві.

Щоб клуб не мав форму хреста, тоді знесли праве крило споруди разом з фундаментом. Всередині досі можна побачити стовпчики з каменю, на яких колись трималась підлога.

В 90-х роках сам клуб завершив своє існування – молодь з села роз’їхалася.

За словами голови Семенівської громади Сергія Деденка, наразі триває передача майна колишнього району у комунальну власність громади. Про збереження клубу-церкви у Лосівці ніхто до нього не звертався і, чи представляє він культурну цінність, відомостей немає.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: село Лосівка, Семенівщина, сільський клуб, лики святих, Іван Лось, UA: Чернігів

Добавить в: