• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На Чернігівщині сформують батальйони територіальної оборони


На Чернігівщині сформують батальйони територіальної оборони

 

У військкоматі у травні знову збирають резервістів, аби провести їх бойовий вишкіл. Такою була реакція Міноборони на скупчення військ Російської Федерації поблизу українських кордонів.Олег Гончарук, військовий комісар Чернігівського об’єднаного міського ТЦК та СП: «Наш територіальний центр комплектування та соціальної підтримки планово проводить призов юнаків на строкову військову службу. Відбір громадян для військової служби за контрактом. Ми викликаємо військовозобов’язаних, які перебувають у нас на військовому обліку в територіальному центрі, на планові збори по військових частинах».

Згідно з проєктом закону про територіальну оборону розроблених генштабом, який наразі уже у парламенті. Ці підрозділи будуть формуватися за територіальним принципом. Вони прикриватимуть державний кордон, будуть боротися з диверсійними групами, охороняти міста, важливі об’єкти державного та місцевого значення.

Олег Гончарук, військовий комісар Чернігівського об’єднаного міського ТЦК та СП: «Окрема бригада територіальної оборони формується в кожній області нашої держави. В кожному місті обласного значення, а також районів, формується окремий батальйон територіальної оборони. Керівниками територіальної оборони на місцях є: в області – голова обласної державної адміністрації, в місті обласного значення, раніше такої вимоги немає, а після прийняття проєкту закону, міський голова. До територіального резерву зараховуються військовозобов’язані віком до 60 років».

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Нам вперше потрібно це пройти, щоб у нас був чітко сформований загін територіальної оборони, всі знали, що робити в разі, якщо особливий час стане військовим».


До формування батальйону та бойової підготовки його бійців планують залучити тих, хто отримав бойовий досвід на Сході. Регіональні громадські формування з 2014 проводять бойовий вишкіл, аби завжди тримати порох сухим.

Євгеній Руденок, учасник АТО: «Противник зараз стягнув вздовж всього кордону свої війська. Ситуація критична. І, на жаль, що саме зараз почали підіймати питання про територіальну оборону. Ми активно проводили тренування для резервістів Чернігівської області в 2019 році, коли був введений військовий стан, в якості інструкторів».

Володимир Мироненко, голова координаційної ради ветеранів АТО, ООС при ОДА: «Зараз у нас є бойові люди з досвідом – і молоді люди, і ветерани, які знають, як діяти в таких ситуаціях. І це вже є злагоджені колективи.

Євгеній Руденок, учасник АТО: «Ми зараз намагаємося запустити проєкт про інформування і тренування саме цивільного населення, яке буде знаходитися в місцях, якщо ці місця будуть під окупацією ворога».

Минулими вихідними близько 80 чоловік, які уже були на фронті, з 10 регіонів області пройшли бойове злагодження. Хлопці відпрацьовували план дій в особливих умовах.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: батальйон тероборони, військкомат, резервісти, Олег Гончарук, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект