• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Перевищили фіксований максимум спалаху у грудні і маємо рекорди нової хвилі – місто оприлюднило дані


Перевищили фіксований максимум спалаху у грудні і маємо рекорди нової хвилі – місто оприлюднило дані

 

Тоді як Івано-Франківська та Закарпатська області повертаються до «жовтої» зони і виходять на одні з кращих показників після понад місяця критичної ситуації, Чернігівщина починає свій третій тиждень у «червоному» списку. Разом із нею у жорсткому карантині ще 10 регіонів та місто Київ.Як прозвітувало міське управління охорони здоров’я на ранковій нараді, за цей період захворюваність могла вирівнятися і піти на спад. Натомість аналіз останніх 7 днів свідчить про подальший розвиток хвилі ковіду.

Ольга Малець, в. о. начальника Управління охорони здоров’я: «Бачимо, що кількість захворювань у нас майже в три рази перевищує кількість одужавши. Цей показник у нас стабільно зберігається протягом декількох тижнів. На фоні збільшення захворюваності відмічається зменшення кількості госпіталізованих – мінус 24. Але в той же час відмічається збільшення кількості тяжкохворих, і як результат, збільшення летальності – плюс 10 випадків по летальності, в порівнянні з минулим тижнем».

В абсолютних числах за два тижні маємо 1983 хворих, а це на 500 більше, ніж 5 квітня, і на стільки ж, ніж фіксований максимум попереднього спалаху у грудні 2020 року. Крім того, через ускладненість, симптоматику і перебіг, пацієнтів госпіталізують у 1,5 рази частіше. І цього місяця 60% людей із 378 на лікарняних ліжка потребують кисневої підтримки.

Ольга Малець, в. о. начальника Управління охорони здоров’я: «Висновок по тижню такий: ситуація залишається стабільно-складною і потребує подальшої уваги щодо забезпечення протиепідемічних заходів, які визначаються карантином».

Будь-які протиепідемічні заходи будуть дієвими, якщо їх дотримуватимуться. Ці вихідні, на яких, попри всі заборони, намагався працювати розважальний заклад, а люди, забувши про небезпеку, виходили на пікніки та сиділи у парках, поки свідчить про геть протилежне, - каже міський голова.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Для чого ми даємо ці цифри? Ми ці цифри даємо для того, щоб ми, і люди в першу чергу, розуміли, що відбувається в місті. В місті ситуація лишається напруженою. В той час, коли інші області переходять в «помаранчеву» і в «жовту» зони. Я кажу за досить серйозні речі. Пішли на вихідні посмажили шашлик, погуляли – ще бізнес стоїть. І ті ж ваші сусіди завтра не вийдуть на роботу, люди не отримають заробітну плату, бюджети всіх рівнів не отримають відповідні податки, з яких так само платиться в тому числі і зарплата».

І наголосив, що якби чернігівці свідомо і відповідально поставилися до обмежень і витримали їх, то за 2 тижні, що минули, медична галузь і все місто вже відчули б конкретні результати – як на статистиці, так і на зверненнями до сімейних лікарів, «швидких» і безпосередньо у ковідних відділеннях.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо частина суспільства буде свідомо виконувати карантинні заходи, а частина не буде дотримуватися, - страждати будуть усі. В першу чергу ті, які не дотримуються. І страждати буде економіка. Страждати будуть наші діти, які будуть сидіти вдома і не отримувати нормальну очну освіту в школах».

Тому попросив усіх слідкувати за собою та не соромитися робити іншим зауваження щодо носіння масок і дотримання дистанцій, а також посилити роботу співробітників «Муніципальної варти» та поліції зі свого боку.

Як протидії коронавірусній інфекції, у місті та області продовжують і вакцинальну кампанію. Так, минулого тижня в рамках перерозподілу Чернігівщина отримала ще1,5 тисячі доз Covishield. Невдовзі має зайти ще китайська інактивована вакцина CoronaVac, передбачена для маломобільних груп населення, та перші дози Pfizer – для працівників і підопічних геріатричних пансіонатів. Загалом же від 24 лютого в області щепили більше 7 тисяч осіб, які підпадають під перший і другий етапи вакцинації, відповідно до дорожньої карти.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ольга Малець, обмежувальні заходи, Владислав Атрошенко, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект