• Брухт ДальнобойСервис


реклама

COVID-19 змінює свідомість

 

Тамару Коваленко, страшу медсестру інфекційного відділення Прилуцької центральної міської лікарні, за більш як 30 років роботи у медичній галузі, здавалося б, вже нічим не здивувати і не злякати.Період з березня 2020 до сьогоднішнього дня жінка вважає переломним у своїй медичній кар’єрі. Вона навчилася дивитися в очі тим, хто помирає від страшної недуги. Проте звикнути до цього не змогла, та вже і ніколи не зможе.

Тамара Коваленко, старша медсестра інфекційного відділення Прилецької ЦМЛ: «До цього звикнути не можна, тому що це важко. І не важливо скільки ти років відпрацював – 10, 20, 30. Тому що це людина, і ми їх бачимо не один день, і приділяємо їм увагу не один день. Мої медичні сестри в середньому біля тяжких хворих проводять десь 22 години із 24».

За кожного пацієнта з діагнозом COVID-19, що проходить курс лікування у інфекційному відділенні, у медичного персоналу болить душа. Тут хворих не ділять на своїх та чужих. Тут за кожного крається серце. Особливо нестерпно стає, коли доводиться повідомляти сім’ї про смерть найріднішої людини.

Тамара Коваленко, старша медсестра інфекційного відділення Прилецької ЦМЛ: «Дівчата довго збираються з духом, силою. Довго себе настроюють, щоб це повідомити. Ми бачимо родичів, які турбуються, які плачуть, які нервуються, і які кожного дня чекають, що ми їм скажемо, що сьогодні кращенько. А коли ми повідомляємо погану новину, то деякі родичі питають: «Це правда моя мама». Тому що наказів МОЗ ніхто не відміняв, ми їх пакуємо в пакети, бо це небезпечна інфекційна хвороба».

І лікарі, і медсестри, і молодший медичний персонал інфекційного відділення вже більше року працюють по 24 години на добу. Фактично без вихідних. На зміні навіть чай та каву п’ють по черзі, аби ні на хвилину не залишати хворих без нагляду.

Тамара Коваленко, старша медсестра інфекційного відділення Прилецької ЦМЛ: «У відділенні з хворими завжди хтось знаходиться. Лікарі вранці приходять, другий обхід вони роблять ввечері, перед тим як ідуть додому. Чергові вночі плюс реанімаційні лікарі приходять за потребою, але обхід вони завжди роблять один раз в день. І дівчата постійно хто не будь з хворими».

Небезпечна інфекційна хвороба COVID-19 за останній рік забрала життя майже сотню містян. У інфекційному відділенні такої кількості смертей за рік не фіксували десятками років.

Тамара Коваленко, старша медсестра інфекційного відділення Прилецької ЦМЛ: «За всі 12 років, які я тут працюю, такої смертності від інфекційних хвороб не було».

На сьогоднішній день у відділенні на лікуванні перебуває більше 50 містян. Всі з них кисневозалежні.

А ще кілька днів тому проти вікон інфекійки з’явилися штучні квіти. Медперсонал їх не прибрав, коронавірусна хвороба переналаштувала мислення.

Сюжет: ТК «Прилуки»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: COVID-19, Прилуцька ЦМЛ, Тамара Коваленко, хворі, пацієнти, ТК «Прилуки»

Добавить в: