• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Паспорт у смартфоні

Мати свій паспорт та ідентифікаційний номер у смартфоні та не тягати з собою фізичні оригінали тепер можливо. Наприкінці березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, згідно з яким електронні версії цих документів в офіційному додатку «Дія» мають таку ж юридичну силу, як і сама ID-картка або закордонний паспорт.Ксенія Лук’янець, начальниця УДМС України в Чернігівській області: «Це крок до зручності і це дає крок до своїх певних особистих переваг. Це захист своїх персональних даних, уникнення можливості підробки паспортних документів, тобто це безпека».

Для отримання електронного паспорта достатньо авторизуватись у додатку «Дія», далі програма зробить все сама. Застосувань у такого документу безліч – від підтвердження віку при купівлі алкоголю в супермаркеті до банківських операцій.

Ксенія Лук’янець, начальниця УДМС України в Чернігівській області: «На вимогу правоохоронних органів і коли є вимога і потреба ідентифікувати особу. Це і також можливість входу до адміністративних будівель, де пропуск громадян відбувається за паспортними документами. Також перевагою є те, що такі документи мають рівнозначну юридичну силу для внутрішньої міграції».

Варто зазначити, що власникам паспорта-книжечки електронний документ отримати не вдасться – потрібна ID-картка. Також законопроєкт про електронний паспорт набуде чинності тільки 23 серпня цього року. Державні та чимало приватних установ уже приймають такі документи, але відмова їх приймати поки не є правопорушенням. Тому для певності краще мати з собою ID-картку.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: паспорт, ідентифікаційний номер, Ксенія Лук’янець, додаток «Дія», «Новий Чернігів»

Добавить в: