• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Близько 3-х тисяч малюків щороку з‘являться на світ у чернігівському пологовому


реклама

Близько 3-х тисяч малюків щороку з‘являться на світ у чернігівському пологовому

Для Алли це перша вагітність. Довгоочікуваному немовляті на світ допомогли з’явитися акушери і медпрацівники Чернігівського пологового будинку.Алла, породілля: «Пологи були не дуже легкі. Народжувала природнім шляхом. Від мене не відходили. Дуже вдячна всьому персоналу. Народили, прийняли дитинку».

Лікарка неонатолог Вікторія Вікторівна опікується такими дітьми, як Макарчик, з перших хвилин їх народження і протягом всього перебування у пологовому. За 10 років у цій професії, завдяки їй в тому числі, на світ з’явилися тисячі малюків.

Вікторія Базарна, лікарка-неонатолог: «Мені подобаються щасливі батьківські, материнські очі, які бачать своїх малюків здоровими, нагодованими».

Роль неонатолога можливо малопомітна, але саме цей лікар ще у пологовій залі першим оцінює стан дитини. За потреби застосовує реанімаційні заходи і робить все можливе, аби здоров’ю і життю малюка нічого не загрожувало.

Людмила Дудко, завідуюча відділенням новонароджених пологового будинку ЧМР: «Колір шкіри, м’язовий тонус, рефлекси новонародженого, серцебиття і дихання – це 5 головних ознак, за якими ми оцінюємо стан дитини після народження».

Відразу після пологів та первинного огляду новонародженого на 2 години залишають в контакті з матір’ю. А вже потім, знову ж таки неонатолог, вимірює об’єм, вагу та зріст дитини, робить необхідні обстеження та щеплення.

Людмила Дудко, завідуюча відділенням новонароджених пологового будинку ЧМР: «Ми вчасно повинні розпізнати, чи здорова ця дитина, чи є якісь відхилення від норми. Якщо є якісь відхилення від норми і якщо порушена адаптація новонародженого, то ми надаємо допомогу за хвилини».

Зазвичай мати з дитиною знаходяться у пологовому до 3 днів. Протягом всього часу їх консультує неонатолог, вчить як доглядати за малюком. На довше у відділенні новонароджених породіллі залишаються у випадках, коли потрібна додаткова медична допомога.

Вікторія Базарна, лікарка-неонатолог: «Був недавно у нас випадок. Була у нас жінка з Чернігівської області. Вона народила дитину передчасно – на 35 тижні вагітності. І вага тіла малюка складала кіло 750. Знаходилася така дитинка у нас. Ми її виходили. І з вагою більше 2 кг виписали на грудному вигодовуванні додому».

5 квітня у світі відзначають День лікаря неонатолога. Саме завдяки їм тисячі дітей мають шанс на життя і здорове майбутнє. У пологовому Чернігова працює 14 таких медиків. Вони опікуються здоровими дітьми, а також недоношеними та малюками з вродженими патологіями.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: неонатолог, пологовий, Вікторія Базарна, Людмила Дудко, новонароджені, «Дитинець»

Добавить в: