• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігів подався до участі в конкурсі УКФ «Велика культурна столиця – 2022»


реклама

Чернігів подався до участі в конкурсі УКФ «Велика культурна столиця – 2022»

Чернігів змагатиметься за звання «Великої культурної столиці-2022». Наше місто подало заявку на участь у конкурсі від Українського культурного фонду на здобуття гранту для реалізації власних культурних проєктів. Управління культури та туризму напрацювало 8 ініціатив, котрі доповнюють одна одну і розкривають Чернігів як справжню культурну столицю. Проте конкуренція в конкурсі немала.Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму ЧМР: «Багато міст, які теж подали заявку, це міста мільйонники. Це і Одеса, і Львів, і Дніпро, і багато інших міст. Тому конкуренція буде дуже висока. Незважаючи на це, я вважаю, що той портфель ініціатив, який ми склали, він має велику перспективу. І в будь-якому випадку на сьогоднішній день Чернігів має таку карту розвитку культурних серйозних подій різного направлення».

«Чернігів – абетка культурних подій», – саме так назвали свою пропозицію. Починаючи від місця до зародження міста, і далі по історичному розвитку. Оскільки Чернігову понад тисяча років, наша історія золотий фонд для культурних і туристичних подій.

Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму ЧМР: «Про портфель ініціатив. Вони дуже красиво переходять через нашу історію. Це і козацька доба, це і момент державоутворення, це і «Чорний Град» – дуже цікавий фестиваль ми започатковуємо. Також ми говоримо про козацьку скарбницю. Ми пишаємося тим періодом, коли тут у нас є і приклади архітектури козацького бароко. І все це ми поєднуємо через багато векторних напрямках. Це і музейники, це і майстер-класи, це і науковці, і гіди».


А ще монументальне мистецтво, архітектура, наші клейноди в сувенірній продукції, онлайн заходи і оцифровані продукти, тобто ті, які залишаться на довго після проведених заходів. Серед них і «Нота єднання».

Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму ЧМР: «Ми акумулюємо всі жанри оркестрів, які тільки є в Україні, і створюємо окремий мистецький продукт на основі військових маршів. Будуть записані симпл патчі. І це вже буде для розвитку. Взагалі дуже багато різних аспектів. Ми акцентуємо увагу і на фестиваль «Зелена сцена», на той майданчик, де можна піднімати багато цікавих соціальних тем, і обговорювати, не кажучи вже про концертну складову, про виставкову складову».

Так, програма від Українського культурного фонду діє вже другий рік. Першими її переможцями в номінаціях «Велика культурна столиця» став Маріуполь, «Малою культурною столицею» - Славутич. Співфінансування реалізації відбувається 70 на 30, більшу частину бере на себе Український культурний фонд, в разі перемоги міст.

Конкурсний відбір триватиме до 15 грудня цього року. А реалізація проєктів переможців відбуватиметься в 2022.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Велика культурна столиця, конкурс, Український культурний фонд, «Дитинець»

Добавить в: