• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Школи починають набирати дітей до перших класів. Як і коли подати документи?


реклама

Школи починають набирати дітей до перших класів. Як і коли подати документи?

 

Від 1 квітня у Чернігові стартує прийом документів для зарахування першокласників.Цьогоріч, відповідно до реформи та затвердження містом програми трансформації освітньої мережі, школи №1 і 12, а також ліцеї №15 та 22. Припиняють набір до початкової ланки. Натомість інші заклади збільшують кількість місць.

Олена Горна, заступниця начальника Управління освіти: «Так як чотири заклади у нас не набирають перші класи. Мікрорайони цих закладів закріплені за іншими закладами, які територіально знаходяться поруч. Тому всі діти будуть отримувати початкову освіту відповідно до вимог законодавства у закладі освіти, який найбільше територіально наближений до місця проживання дитини».

Так, дітей, які планували навчатися у 1-й школі, згідно з місцем проживання, зможуть першочергово зарахувати до ЗНЗ №6, 19 та 20. Територію 12-ї школи розподілили між закладами №25, 27 і 30. Сучасного 15-ї ліцею – між №11 та 28, а ліцею №22 – між школами №5, 7, 27 та 29. У цих закладах додадуть по одному або по два перші класи, і до осені облаштують кімнати, закуплять необхідні меблі та матеріали.


Олена Горна, заступниця начальника Управління освіти: «В минулому році було набрано 98 перших класів. За попередніми даними, а це данні попередньої електронної реєстрації, а також опитування батьків дітей, які відвідують заклади дошкільної освіти, ми плануємо таку ж кількість перших класів набрати».

Загалом же порядок прийняття першачків не змінився. Заяву про зарахування, а також усі необхідні документи, треба подати безпосередньо до обраних закладів впродовж 2 місяців, тобто до 31 травня. І зважаючи на карантинні обмеження, попередньо узгодити телефоном час і пам’ятати про маски та соціальне дистанціювання.

Олена Горна, заступниця начальника Управління освіти: «Заяву подають батьки особисто, пред’являють паспорт. Також треба надати копію свідоцтва народження про дитину, медичну довідку про стан здоров’я дитини, з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад загальної середньої освіти. Для дітей з особливими освітніми потребами, для організації інклюзивного навчання, подається висновок ІРЦ».

Крім того, батьки можуть подати документи, що підтверджують місце проживання дитини, якщо йдуть до першого класу, відповідно до закріплених між школами територій. Пріоритет до зарахування матимуть також діти з особливими освітніми потребами. Ті, хто має братів чи сестер або ж працюючих батьків, у цій же школі.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: першокласники, прийом документів, школа, Олена Горна, «Дитинець»

Добавить в: