• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На Чернігівщині дефіцит вчителів фізики та математики


На Чернігівщині дефіцит вчителів фізики та математики

 

На Чернігівщині бракує фахівців з точних наук. Фізику та математику з кожним роком обирають все менше студентів Національного університету «Чернігівський колегіум», розповів Суспільному проректор Анатолій Тимошенко.Два місяці не можуть знайти вчителя фізики у Смяцьку опорну школу. Той, що був, поїхав на заробітки до Польщі. Заклад працює за математичним профілем. Тепер тут викладають математику і фізику два профільні вчителі та один біолог.

«Перед вчителем виникло питання – облаштування житла. Польща, на превеликий жаль, дає більше можливостей для цього. І він поїхав. Буде працювати на заводі, робити будь-яку роботу, але отримувати більше коштів», – розповів директор опорної школи Тимофій Ковальчук.

Зараз заробітна плата вчителя зі всіма категоріями та надбавками близька до мінімальної, а саме 6-7 тисяч гривень.

Не вистачає фахівців точних наук ще у кількох школах Новгород-Сіверщини. Одна з них Новгород-Сіверська гімназії №1.

«Якщо сьогодні хоч один пенсіонер – вчитель математики піде зі школи, я не знаю, як ми будемо закривати години. На цей момент у нас вчителі фізики-математики мають від 25 і вище годин. Ставка вчителя – 18. Я прошу їх взяти години і працювати. Люди, можна сказати, «на знос» працюють», – розповідала директорка гімназії Віра Мокрякова.

Зараз в Новгород-Сіверській гімназії №1 одна вакансія на фізматі вільна, є один математик пенсійного віку, кільком вчителям за 40. З молоді – одна вчителька, яка закінчила університет 6 років тому. Каже, з її колишніх одногрупників зараз у школах працюють п’ятеро.

Точні науки з кожним роком обирають все менше студентів Національного університету «Чернігівський колегіум», каже його проректор Анатолій Тимошенко. Через це кілька років тому фізико-математичний втратив статус окремого факультету. Тепер фізиків і математиків навчають на природничо-математичному факультеті.

«Якщо говорити про весь цикл бакалаврату, включаючи магістратуру, їх, якщо близько 40 осіб набереться, то добре. Попит суттєво відрізняється в гірший бік від філологів, істориків, фізичного виховання та й інших спеціальностей», – зауважив проректор НУЧК ім. Т.Г.Шевченка Анатолій Тимошенко.

Зі слів Тимошенка, студенти надають перевагу іншим спеціальностям через складність навчання на фізматі. До того ж, їх не влаштовує і рівень майбутньої зарплати вчителя – трохи більше 6 тисяч гривень. Не допомагає зацікавити студентів і дещо вища стипендія, ніж на інших факультетах

Щоб залучити вчителів до роботи у селах, в управлінні освіти рекомендують громадам створювати додаткові привілеї для вчителів.

«Найголовніше – це соцпакет для вчителя і достойна заробітна плата, достойні умови праці. Відповідно територія має бути зацікавлена, щоб той учитель там закріпився – це житло, це інші якісь пільги», – сказав начальник обласного управління освіти Микола Конопацький.

Щодо заробітної плати вчителів, за словами Миколи Конопацького, вона має зрости на 30% до кінця року.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дефіцит вчителів, фізика, математика, Анатолій Тимошенко, педагоги, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект