• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Понад 5000 за опалення кімнати: у Чернігові відомчий будинок колонії відключили від тепла


Понад 5000 за опалення кімнати: у Чернігові відомчий будинок колонії відключили від тепла

 

Відомчий будинок чернігівської жіночої колонії відключили від опалення. Щоб не допустити росту заборгованості, розповіла Суспільному заступник директора компанії-теплопостачальника «Технови» Ірина Штипа.За лютий за опалення двоповерхового будинку його мешканці отримали рахунок на 169 тисяч гривень. Це 250 гривень за квадратний метр.

У Валентини Сусло одна кімната площею 22 квадратних метри. За лютий за опалення кімнати жінка отримала рахунок на 5 тисяч 600 гривень. У попередні зимові місяці мешканці будинку платили вп’ятеро дешевше.

Поверхом нижче у кімнаті на 16 квадратних метрів живе багатодітна мати Наталія Колесник.

«У цьому місяці мені нарахували 4100 гривень за 16,5 метрів квадратних», – розповіла жінка.

Такий платіж виник через ліквідацію жіночої колонії, яка раніше покривала тепловтрати.


У будинку 8 квартир і 22 кімнати. З них 11 приміщень у приватній власності, інші – у державній. І належать міністерству юстиції України. Мешканці бачать вихід у передачі будинку на баланс міста. У коментарі Суспільному начальник колонії Андрій Кирієнко відповів.

«У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право власності на житловий будинок в цілому (як однієї одиниці) не зареєстровано. Даний юридичний факт є ключовим у питанні неможливості передачі даного будинку (як цілої одиниці) на баланс міста Чернігова, у зв’язку з тим, що право власності в цілому на весь будинок не належить Міністерству юстиції України. Отже, Міністерство юстиції України може прийняти рішення щодо передачі лише 19 житлових приміщень в даному будинку у комунальну власність міста Чернігова».

Як розповів Суспільному Андрій Кирієнко, зараз адміністрація виправної колонії готує документи до міськради з клопотанням передати у власність міста ці 19 приміщень будинку.

У 2017 році колонія зверталася з цим до фонду комунального майна міськради. Тоді провели обстеження будівлі і всіх мереж. Були надані зауваження, зокрема на стінах встановили маячки. Будинок могли прийняти, якби усунули недоліки.

«Є тріщини, є потреба ремонту покрівлі, ремонт площ загального користування і відповідно до цього потрібно провести капітальний і поточний ремонти. Є проблеми з електропостачанням. Відсутня абсолютно технічна документація і враховуючи, що мережі проходять по режимному об’єкту колонії. «Технова» на сьогодні немає можливості їх обстежити або в подальшому експлуатувати. Що стосується водопостачання, то треба встановити колодязь і відведення», – сказав голова фонду комунального майна міськради Олексій Єпінін.

Нагадаємо, жіночу виправну колонію №44 закрили у січні 2021 року. 150 її працівників скоротили, а засуджених перевели в інші колонії. Всі комунікації відомчого будинку колонії лишились пов’язаними з тепер вже недіючим закладом.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: жіноча колонія, опалення, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект