• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові вперше провели операцію на серці жінки з діагнозом гіпертрофічна кардіоміопатія


реклама

У Чернігові вперше провели операцію на серці жінки з діагнозом гіпертрофічна кардіоміопатія

 

Професор інституту Амосова вперше для чернігівських лікарів провів відкриту операцію на серці жінки з діагнозом гіпертрофічна кардіоміопатія. Для наших медиків це перший подібний досвід. До цього дня такі втручання виконувалися лише в Києві.Костянтин Руденко виконав 400 аналогічних операцій за останні 4,5 роки. І саме чернігівське хірургічне втручання стало для нього ювілейним. На операційному столі цього разу знаходилася жінка. Одним із проявів цього захворювання – у неї була постійна втрата свідомості. Причину вдалося з’ясувати під час ультразвукового дослідження серця. Через гіпертрофічну кардіоміопатію вона і опинилася на операційному столі.

Костянтин Руденко, заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова, професор: «Ми зробили основну частину. Ми зупинили серце. За цей час ми виконали всі основні моменти – етапи операції. Після цього серце запустили. Серце зараз скорочується самостійно. Апарат штучного кровообігу, який підтримує життєдіяльність протягом всієї операції, ми виключили».

Операція тривала понад 3 години. Асистували столичному спеціалісту чернігівські медики.

Костянтин Руденко, заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова, професор:«Вада була складна. Дійсно, була проблема не тільки з серцевим м’язом, а й одним із клапанів серця – з метральним клапаном. Тому разом з місцевими фахівцями і керівником місцевого регіонального центру ми зробили таку корекцію. Я відзначив високий рівень місцевих фахівців, і анестезіологів, і перфузіологів, які забезпечують штучну кров, хірургів».

Надалі за станом пацієнта спостерігатимуть лікарі 2-ї міської лікарні. Тут же вона й пройде етап відновлення.

Ігор Венгер, завідувач кардіохірургічного відділення міської лікарні №2, головний позаштатний кардіохірург Чернігівської області: «Операція пройшла вдало по всім показникам. Зараз відповідає вже часу і тяжкості проведеної операції».

Раптова смерть дитини на уроці фізкультури чи спортсмена під час фізичних навантажень – життя абсолютно здорових людей обривається зненацька і лише на розтині встановлюється діагноз кардіоміопатія. Простіше – серце втрачає силу і йому все складніше прокачувати кров і підтримувати нормальний ритм. Не відразу вдається встановити цей діагноз медикам через вміння цього захворювання маскуватися за іншими схожими хворобами, або і взагалі відсутність симптомів.

За підрахунками лікарів, 70 тисяч українців та українок страждають на це захворювання, самі того не підозрюючи.

Ігор Венгер, завідувач кардіохірургічного відділення міської лікарні №2, головний позаштатний кардіохірург Чернігівської області: «Донедавна хірургічним лікуванням цієї патології займались тільки в інституті Амосова, безпосередньо Костянтин Володимирович, який перейняв цю методику в Італії у професора Феррацці. Ця операція і називається «Операція Ферраці».

Проведенням відкритої операції у Чернігові не обмежилися. Професор також прочитав лекцію для своїх колег, а з керівництвом лікарні обговорив наступні кроки співпраці. Зокрема, стосовно обласної програми по запобіганню раптових серцевих смертей. Чернігівські хірурги ж ставлять цілі, аби самим освоїти цю методику, вдосконалити свої навички і проводити операції самостійно.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: операція на серці, кардіоміопатія, Костянтин Руденко, Ігор Венгер, «Дитинець»

Добавить в: