• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Повертаються до роботи: у чому справжня причина повернення фракцій меншості в Чернігівській облраді


Талион

Повертаються до роботи: у чому справжня причина повернення фракцій меншості в Чернігівській облраді

 

Чотири фракції меншості – «Батьківщина», «Наш Край», «За майбутнє» та «Європейська Солідарність», приєднаються до роботи обласної ради на сесійних засіданнях. Цю інформацію Суспільному підтвердили самі очільники фракцій.Три місяці вони не відвідували сесії, протестуючи проти, на їхню думку, незаконного призначення керівництва облради та голів комісій на першому пленарному засіданні. А повертатися на роботу не планували допоки суд не скасує ухвалені більшістю рішення.

Тепер депутати меншості змінили свою думку. За словами керівника фракції «Батьківщина» Сергія Пащенка, причин цьому декілька. Перша - Чернігівський окружний адміністративний суд відхилив їх позов щодо визнання незаконними рішень, ухвалених на першій сесії облради. Мова про призначення керівництва обласної ради та керівників 9 з 10 комісій.

«Суд закрив провадження по нашій справі, мотивуючи це тим, що депутат місцевої ради не може оскаржувати рішення цієї ж ради. Ми звісно будемо звертатися зі скаргами до апеляційного суду», – сказав Сергій Пащенко.

Поки розглядатимуть апеляцію, депутати працюватимуть в сесійній залі. Як каже Сергій Пащенко, вони хочуть не дати більшості розпродати комунальне майно.

Ще одна причина повернення до роботи, каже керівник фракції «Нашого краю» Сергій Баришовець – звернення виборців.

Фракції меншості не відвідували пленарні засідання з грудня минулого року. Тоді, на першій сесії 3 десятки депутатів від фракцій меншості заблокували трибуну.

До таких дій депутати від фракцій «За майбутнє», ОПЗЖ, «Наш край», «Батьківщина» та «ЄС» вдалися на знак протесту проти дій більшості. Їх не влаштовували плани фракцій «Рідного дому», «Радикальної партії» та «Слуги народу» за один день обрати керівництво облради та голів постійних комісій.

Згодом депутати меншості на знак протесту покинули сесійну залу. Більшість мінімально необхідними 33-ма голосами таки обрала керівництво облради і 9 з 10 голів постійних комісій.

Депутати від фракцій меншості заявили, що оскаржуватимуть рішення, ухвалені на 1 сесії, у суді. Тоді голова облради Олена Дмитренко сказала – все відбулося законно.

Понад місяць без депутатів меншості облрада не могла зібратися на засідання через відсутність кворуму. В кінці січня до коаліції перейшла фракція ОПЗЖ. Протягом лютого вже в новому складі більшості облрада змогла ухвалити бюджет й низку обласних програм.

Політичний оглядач Олександр Рись каже – саме приєднання ОПЗЖ до більшості і стало причиною повернення 4 фракцій до роботи в сесійній залі.

«Більшість на чолі з «Рідним домом», зі слугами народу, по суті це більшість Атрошенка, вони насправді просто перемогли в цій битві і далі будуть диктувати свою політичну волю. З самого початку, коли почалося формування перших засідань, то всі решта, крім 3-х партій, дійсно мали хитку більшість. Відповідно меншість не могла диктувати і, як бачимо, зривала сесії. Проте зараз ми бачимо, що ОПЗЖ перемикнулося до більшості. Відповідно решті партій вже немає сенсу бути в опозиції і не працювати, відповідно вони змушені повернутися», – сказав Олександр Рись.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: повернення фракцій, облрада, депутати, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект