• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Працівниць КП «Зеленбуд» напередодні Міжнародного жіночого дня привітав міський голова


реклама

Працівниць КП «Зеленбуд» напередодні Міжнародного жіночого дня привітав міський голова

 

Більшу частину свого життя Віра Іванівна вирощує квіти, які потім висаджують у різних частинах Чернігова. 10 останніх років вона озеленювачка на комунальному підприємстві «Зеленбуд». Тисячі петуній, чорнобривців та тюльпанів з маленьких насінин чи цибулин під її наглядом виростають і готують для висаджування кожної весни і осені.

Віра Донець, озеленювачка КП «Зеленбуд»: «Діти мої ходили в садочок і казали: «Це моя мама виростила». А тепер онуки».Знає роботу своєї бабусі і онук Марії Йосипівни, яка вже безпосередньо висаджує вирощені «Зеленбудом» квіти у землю, формуючи клумби найрізноманітніших орнаментів. Вона присвятила цій роботі 29 років свого життя.

Марія Микитюк, озеленювачка КП «Зеленбуд»: «Мій внучок раз їхав в автобусі, а на Валу колись був великий квітник, і там гарні були тюльпани висаджені, кольори підібрані, так він кричав на весь автобус: «Це моя бабуся, моя бабуся садила».

Щодня бачать роботи цих жінок не лише їх рідні, а й всі жителі та жительки Чернігова. Працівниці «Зеленбуду» зазвичай починають разом із сонцем. Чи-то готують грунт і висаджують рослини, чи вже прополюють їх від бур’яну. Ми ж натомість вже насолоджуємося результатом – яскравими фарбами тисячі квітів чи зеленими просторами газонів, кущів та дерев.

Марія Микитюк, озеленювачка КП «Зеленбуд»: «Робота дуже важка. Коли газони робимо, то дуже багато тонн землі перегрібаємо. Тяжка робота. Але мені подобається моя робота».

Віра Донець, озеленювачка КП «Зеленбуд»: «Так, дуже важка робота. Земляна робота. Сонце, вода, випарування. Дуже важко».

Попри всю складність своєї роботи та великі фізичні навантаження, ці жінки кажуть, що люблять те, чим займаються, отримуючи задоволення від кінцевого результату перетворень у місті.

Всього зі 150 одиниць штату комунального підприємства «Зеленбуд» 58 це саме жінки.

Артем Стах, начальник КП «Зеленбуд»: «Вони працюють на різних посадах. Це і бухгалтери, і економісти. Але основна, базова, частина працює безпосередньо на вулицях нашого міста. Вони займаються і прибиранням, і облаштуванням газонів, і квітників».

Відзначити та подякувати за їх роботу і внесок у розвиток Чернігова напередодні Міжнародного жіночого дня приїхав на підприємство міський голова Владислав Атрошенко.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Низький вам уклін. І всього, всього вам найкращого у вашому житті. Добра, здоров’я. В першу чергу здоров’я. Я запитував керівника, чи вчасно вам до 8 березня виплатили заробітні плати, премії».

Право на вчасно отриману та достойну заробітну плату незалежно від статі та преміювання за якісну роботу, саме напередодні 8 березня про це говорити особливо актуально. За словами очільника «Зеленбуду», у нього на підприємстві стать працівника не впливає на розмір зарплати.

Артем Стах, начальник КП «Зеленбуд»: «Це взагалі не впливає на рівень заробітної платні. Я вважаю, що той, хто працює, має отримувати достойну заробітну платню».

Міжнародний жіночий день – це ще одна можливість вкотре нагадати всім про рівні права чоловіків і жінок. Чи-то стосується можливості власної реалізації, кар’єрного просування, чи виховання дітей та розподілення домашніх обов’язків. А отже 8 числа першого місяця весни ми маємо святкувати саме правозахисне свято, привертаючи увагу до проблеми дискримінації за ознакою статі, та шукати шляхи її подолання.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: КП «Зеленбуд», 8 березня, Владислав Атрошенко, працівниці, «Дитинець»

Добавить в: