• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Коронавірус не дає можливості розслабитися


реклама

Коронавірус не дає можливості розслабитися

Тільки-но здається, ситуація стабілізувалася, як кількість ковідних пацієнтів почала зростати. Маємо 404 нові випадки за останні 2 тижні, у порівнянні з попереднім показником 378.Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я: «Відмічається зростання середньодобової кількості хворих. Відмічається також зростання того показника, який ми дуже активно і насторожено відслідковуємо, це заповненість стаціонарних ліжок. В останній тиждень відмічається накопичення хворих, які перебувають на госпіталізації в ковідних стаціонарах. 159 осіб перебуває станом на 1.03. Відповідно у порівнянні тиждень тому, то це було 124 особи».

Хворих госпіталізують у важких станах. На 2 березня кисневої підтримки потребували 80 осіб, в тому числі 2 на ШВЛ. За попередні 14 днів ця цифра не перевищувала 75 пацієнтів.

Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я: «Відмічається дійсно ріст захворюваності на фоні збільшення захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції».

За словами виконуючої обов’язки головного медика міста, згідно офіційної статистики, епідпорогу із захворюваності на грип та ГРВІ не перевищено. Натомість Чернігівський міський голова зауважив, що для нього, як для керманича міста, є красномовними інші показники.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Єдине, по чому ми можемо розуміти, то це відсутність людей на роботі або дітей в школах. Ось це реальний показник. І якщо дітей відсутньо в школі 20%, то ми підходимо до епідпорогу, 25%, то це треба закривати школи».

Якщо поширення респіраторних інфекцій у Чернігові має стримати тиждень канікул у школах, то від коронавірусу убезпечить виконання рекомендацій МОЗ: маски, антисептики, дистанція. А також вакцинація, яка вже розпочалася в Україні. На 2 березня 199 медикам Чернігова зробили першу чергу ін’єкцій.

Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я: «З четверга у нас розпочата вакцинація по області. Розпочали з міста. З тих цільових груп, які визначені дорожньою картою Міністерства охорони здоров’я, іде щеплення зараз тих контингентів медичних працівників, які безпосередньо працюють у ковідних відділеннях».

Україна повернулася до адаптивного карантину, який передбачає зонування територій відповідно до встановлених індикаторних показників. А відповідно і певні обмеження. Чернігівська область у «жовтій» зоні. Житомирська, Чернівецька та Івано-Франківська у «червоній». 9 областей у «помаранчевій». Подальше зростання показників і введення ще одного локдауну може стати непоправним ударом для економіки.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо в європейських країнах є економічна та фінансова жирова прослойка, щоб можна було оголошувати локдаун і більш жорстокі заходи, виплатити компенсації бізнесу будь-якому, який потерпає від цих заходів. У нас також можливості немає. Тому маски, миття рук, дистанція, уникнення скупчень».

Міський голова під час наради також дав доручення перевірити дотримання протипожежних норм у закладах охорони здоров’я міста, зокрема у ковідних відділеннях. Зважаючи на події в окремих українських містах, де у таких відділеннях сталися пожежі і є людські жертви.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: коронавірус, нарада, Ольга Малець, «Дитинець»

Добавить в: