• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Завідуюча краєзнавчим музеєм у Ріпках, який обікрали цими вихідними, оцінює втрати у приблизно 30 тисяч гривень


реклама

Завідуюча краєзнавчим музеєм у Ріпках, який обікрали цими вихідними, оцінює втрати у приблизно 30 тисяч гривень

«Тут взлом. Висяча сигналізація».

Так зловмисники проникли до краєзнавчого музею у Ріпках. Сталося це на вихідних, коли музей був зачинений. Дізналися про крадіжку лише в понеділок, каже завідуюча музеєм Оксана Захарова-Заборовська.За її словами, у музеї є протипожежна сигналізація, яка не подає сигнал диспетчеру. Саме її і намагалися відключити крадії. Попри звуковий сигнал, їм вдалося винести експонати.

Оксана Захарова-Заборовська, завідуюча Ріпкинським історико-краєзнавчим музеєм: «Перше, що кинулося в очі, це те, що лежить стенд, на якому були фрагменти козацької зброї 17 століття. Відразу кинулося в очі, що не вистачає кераміки. Пусті місця. Ви бачите, де стояла кераміка. Розбита вітрина, де висів вишиваний жіночий і чоловічий одяг. Відсутня скрипка. Відсутня гасова лампа з маєтку Бакуринського. У другому залі побачила розбиту вітрину і кинулось в очі, де був наган. Його, на жаль, уже немає».

Загалом вкрали близько 20 експонатів.

Оксана Захарова-Заборовська оцінює втрати у приблизно 30 тисяч гривень, не враховуючи зламаних замків та розбитих вітрин. За її словами, ці речі можна продати в інтернеті.

Оксана Захарова-Заборовська, завідуюча Ріпкинським історико-краєзнавчим музеєм: «Ми з’ясували, що в інтернеті схожий наган коштує більше 12 тисяч. Це одна річ коштує стільки. То що говорити про речі, які відносяться до ХІХ – початку ХХ століття».


Цими ж вихідними подібна крадіжка сталася у Коропському історико-археологічному музеї. Там зникли дві ікони, два самовари, форма моряка часів Другої світової війни з нагородами, національний жіночий одяг, макет револьвера, муляжі двох кольчуг та меча. Крім того, з сейфу музею викрали гроші. Про це розповіла директорка музею Тамара Гриценко.

Тамара Гриценко, директорка Коропського регіонального історико-археологічного музею:
«1 березня, прийшовши зранку на роботу, побачила, що всі музейні двері відчинені настіж. Я злякалася. І зрозуміла, що тут були сторонні особи».

Двох чоловіків, яких підозрюють у скоєнні цих крадіжок, правоохоронці затримали.

Володимир Нідзельський, керівник Національної поліції області: «Вдалося встановити авто, на якому пересувалися зловмисники. А в подальшому осіб, що причетні до крадіжок. Один з подільників залишився у Києві разом із половиною викрадених експонатів. Інший – поїхав на Одещину. Упродовж цієї доби оперативники Чернігівської області затримали двох підозрюваних – одночасно у Києві та Одесі. Та вилучили у них всі експонати, що були викрадені».

Оксана Захарова-Заборовська каже, в переліку вилучених речей ріпкинських експонатів не побачила.

Оксана Захарова-Заборовська, завідуюча Ріпкинським історико-краєзнавчим музеєм: «Коропські речі там були. Звичайно, говорили, подивіться, можливо серед тих речей є і ваші. Там моїх речей не було. Мені показували на мобільному телефоні сайт «Віоліті», мовляв, дивіться, можливо там побачите скрипку і засову лампу».

Триває досудове розслідування. Поліція відкрила провадження за статтею – крадіжка поєднана з проникненням в приміщення. Підозрюваним загрожує позбавлення волі строком від 3 до 6 років.

Gorod.cn.ua за матеріалами сюжету UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: крадіжка, музей, Ріпки, Короп, Оксана Захарова-Заборовська, Тамара Гриценко, UA: Чернігів

Добавить в: