• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Як утриматися в «жовтій» зоні?

Україна знову у кольори адаптивного карантину по COVID-19. Три області наразі у червоній, дев’ять – у помаранчевій, решта, у тому числі у Чернігівщина, у жовтій зоні.В регіоні розпочалася вакцинація. Уже щеплено 199 медичних працівників. Проінформувала на ранковій нараді 2 березня заступниця начальника управління охорони здоров’я міської ради Ольга Малець.

Ольга Малець, заступниця начальника управління охорони здоров’я ЧМР: «В цілому по Україні відбувається поширення захворюваності. Йде воно із західних областей, переміщується до центральних областей України. У Чернігові зростає середньодобова кількість хворих. В останній тиждень відмічається накопичення хворих, які перебувають на госпіталізації в ковідних стаціонарах. Зараз 159 осіб на стаціонарі, тиждень тому було 124. Хворі поступають у тяжких станах. Збільшилась кількість хворих, які перебувають на кисневій підтримці, в сумі 80, в тому числі двоє на ШВЛ. У порівнянні з 75 хворими, які перебували станом на 22 число. Кисневі ліжка заповнені на 24,7 %, у порівнянні з минулим – 23,1%».

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Прохання – без паніки. Звернутися до чернігівців, плюс провести перевірку ринків, підприємств щодо дотримання заходів карантинної безпеки. Цей напрямок треба посилити. Я дуже прошу. Посилити не з метою штрафів, про це не йдеться. Йдеться про те, щоб ми знову не оголосили локдаун і не зупинили економіку».

Лижний сезон у Карпатах запустив нову хвилю коронавірусу, - вважає Владислав Атрошенко. При цьому мер рекомендує більше орієнтуватися на дані по COVID-19 у Києві. Бо ми межуємо зі столицею, а чернігівці там працюють. Крім цього, область наразі опинилася на межі епідпорогу по рівню сезонного поширення ГРВІ та грипу.

Ольга Малець, заступниця начальника управління охорони здоров’я ЧМР: «У нас по Чернігівській області зафіксований МОЗ епідпоріг у 75 %, тобто 25 % залишилося до порогу. По Чернігову цей процес більш позитивний. У нас до епідпорогу є ще запас 36,8%».

Офіційна статистика не завжди відповідає дійсності, - наголошує Владислав Атрошенко. Він вважає, що варто у цьому питанні орієнтуватися на інші індикатори.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Офіційна цифра людей, які перехворіли на COVID в Україні 1 млн. Неофіційно – 15 млн. Люди хворіють вдома. Вам нічого не кажуть. Вам про це реально невідомо. Тому я вважаю, єдине по чому ми можемо орієнтуватися, це відсутність людей на роботі, дітей у школі. Якщо будуть відсутні в школі 20% дітей, ми підходимо до епідпорогу. 25% - треба закривати школи».

За тиждень до канікул ніхто школи у Чернігові не закриватиме. Повідомили на нараді. А от медичні заклади на предмет пожежної безпеки кисневих станцій та балонів у ковідних відділеннях міських лікарень, на прохання мера, ДСНС перевірить.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, захворюваність, коронавірус, грип, Ольга Малець, «Новий Чернігів»

Добавить в: