• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Корюківці вшанували пам’ять жертв каральних загонів


реклама

У Корюківці вшанували пам’ять жертв каральних загонів

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен поклала квіти біля Меморіалу жертвам Корюківської трагедії. Там 2 березня вшановували пам’ять мирних жителів, яких розстріляли у березні 1943 року у покарання за дії партизанів. Тоді за 2 дні вбили 6700 жителів Корюківки, а місто спалили.Це найбільша каральна операція часів Другої світової війни. Її провели загони есесівців, угорських солдат та місцевих поліцаїв.

Корюківську трагедію в радянські часи замовчували. Анка Фельдгаузен сказала, що досі про ті події мало знають німці та українці.


«Усі знають про Лідіце, Орадур, але страшний злочин у Корюківці поки що залишається невідомим для багатьох людей, як у Німеччині так і Україні», – сказала Анка Фельдгузен.

«Це дійсно злочин двох тоталітарних режимів, один знищував, інший байдуже дивився. Зло можна побороти тільки коли про нього говориш. Для цього потрібно, щоб був меморіальний комплекс», – сказав представник Інституту національної пам’яті Сергій Бутко.

Меморіальний комплекс почали будувати в урочищі «Гай» у Корюківці в 2013 році. Там же у 2013 році перепоховали останки жертв Корюківської трагедії. Та з 2014 року будівництво меморіального комплексу призупинено. Сьогодні на тому місці провели поминальну літію, а біля братських могил запалили лампадки.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Корюківська трагедія, вшанування пам’яті, каральна операція, UA: Чернігів

Добавить в: