• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » За вихідні у Стрижні скинули півметра води та продовжують розчищати водовідвідні лотки і канали


реклама

За вихідні у Стрижні скинули півметра води та продовжують розчищати водовідвідні лотки і канали

 

Три роки тому береги Стрижня по цей бік дамби на Героїв Чорнобиля, як і довколишні будинки, через різкий розлив опинилися у воді. Аби подібного не сталося цієї весни, за дорученням міського голови, рівень річки контролюють щодня. І таких три ставки вже були заповнені на 100%. Від кінця минулого тижня запустили гідроспоруди та почали скидати воду, так вдасться створити запас на випадок стрімкого паводку.Руслан Волок, директор КП «АТП-2528»: «В п’ятницю ми вже почали спускати водойми. Це і Єськова, і Героїв Чорнобиля, і берегова. За зараз ми спустили трошки більше, ніж півметра. І ще плануємо спустити сантиметрів на 20-30. Будемо дивитися на сонце: якщо буде жарко, піде вода, тоді будемо спускати більше, щоб уберегти від затоплення».

Як запевнив керівник підприємства, усі дамби нині в робочому стані. Крім того, по місту комунальники розчищають від снігу і будь-якого захаращення водовідвідні лотки, решітки та канали, які нерідко засмічуються самі ж люди. А також приводять у готовність зливову каналізацію.

Руслан Волок, директор КП «АТП-2528»: «Вулицю Декабристів, Чорториївський яр ми розчистили. Теж вода досить масштабно пішла. Але на сьогоднішній день ситуація абсолютно контрольована, проблем немає ніде».


Зважаючи на нинішню ситуацію та рекомендації фахівців Деснянського басейнового управління і ДСНС, всі необхідні дії у місті виконали.

Що стосується головної артерії області – Десни, то рівень відстежують не лише по Чернігову, а й північніше, адже вода ітиме звідти.

Григорій Годун, начальник відділення з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення: «На річці Десна рівень води впав за тиждень на 5 см. З понеділка почала надходити інформація з гідрологічної обстановки у Росії по Брянську. Там теж вода піднімається на 1 см кожну добу. Тобто ми бачимо рівний схід води. Очікуємо рівень води 480-520 см над нулем поста. Виходу з заплави – 700. Тобто по річці Десна у нас все проходить рівно».

У свою чергу надзвичайники просять людей бути обережними і не виходити на лід, що у період відлиги є особливо небезпечним. Надто на Стрижні. Через спуск води крига фактично висить над поверхнею і може зруйнуватися у будь-який момент.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: водойми, Руслан Волок, річка Десна, Стрижень, «Дитинець»

Добавить в: