• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Крим нескорений

 

Спеціально до Дня кримського спротиву російській окупації, котрий відзначається 26 лютого, у стінах Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана зібрались переселенці з анексованого Криму, представники національних меншин, які проживають у Чернігові. Згадували про події 2014 року і те, що Крим – частина української держави.Сергій Бутко, представник українського інституту національної пам’яті: «От що було 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради АР Крим. Там було 15 тисяч тільки тих, хто брав участь в протистоянні і ще до тисячі силовиків, які намагалися забезпечити мирний характер цього зібрання. Були зіткнення, штовханина, дрібні сутички. Українські сили перемогли і вигнали з тієї площі представників проросійських і російських сил. Зразу ж нагадаю, що наступного дня зранку всі побачили, що будинок Верховної Ради АР Крим і Ради міністрів зайняті невідомими військовими. Це були офіційні військовослужбовці: збройні сили РФ, спецназ, без знаків розрізнення, вже захопили 2 головні будівлі».

Історику Сергію Бутку автори посібника «Історія Криму та кримськотатарського народу» передали книгу з подякою за співпрацю.

Світлана Кузіна, голова ГО «Кримська громада»: «Чим цікава ця книжка – вона була написана саме союзом українських та кримськотатарських авторів. І вони знають, наскільки Ви у нас Кримський патріот, протягом 7-ми років, де він завжди проводив лекції, просвітлює людей».

Кримчанка Світлана Кузіна – дружина віськовослужбовця. Вона разом із сім'єю також стала свідком анексії Криму.

Світлана Кузіна, голова ГО «Кримська громада»: «Перше за що було страшно – за дітей. Ми не знали будуть відкривати вогонь, чи ні, але треба було щось робити і ми вивезли своїх дітей на материкову частину України. Другий страх був за чоловіка, тому що на той час він служив в науково-випробувальному центрі. Цей центр не був бойовою частиною і нічим було захищатися. І було страшно, коли вони виходили на чергування практично без зброї. В той час, коли частини блокувалися російськими військовими, на БТРах, повністю озброєними до зубів».

Захід відбувся за ініціативи обласного центру народної творчості, спільно з громадською організацією «Кримська Громада» із представниками національних культурних товариств Чернігівської області.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Крим, Сергій Бутко, Світлана Кузіна, «Новий Чернігів»

Добавить в: