• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Їм часто сниться Крим

Юлія Станкевич – дружина військовослужбовця і мати 3 дітей. Вже сьомий рік, як виїхала зі своєї малої батьківщини – рідного Криму до Чернігова. Але з того часу, каже, майже нічого не змінилося в питанні соціальної підтримки від держави.Для того, щоб інтегрувати такі сім'ї в суспільство і захищати їхні права, у 2015 році в Чернігові почала діяти громадська організація «Кримська громада».

Наталія Шапаренко входить в раду ветеранів АТО/ООС, що діє при Чернігівській міській раді. Світлана Кузіна переїхала до Чернігова разом зі своїм чоловіком-військовослужбовцем. Він у Чернігові проходить службу разом з десятками офіцерів із Феодосії. Жінка заснувала понад 5 років тому «Кримську громаду». Показує світлини, на яких зображена дійсність 7-річної давнини. 20 лютого 2014 року російські війська розпочали окупацію Криму. Українські військові частини було повністю заблоковано.

Вже 26 лютого 2014 року в Сімферополі відбувся багаточисленний мітинг кримських татар і проукраїнських активістів. Люди виступили тоді на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму. Пам'ятна дата ввійшла в історію як День кримськотатарського спротиву російській окупації. Щороку на згадку про ці події кримські переселенці влаштовують у Чернігові акції, аби донести до людей правду про нескорений Крим.


Громадські активістки є членами житлової комісії при міській раді й часто порушують питання житла. Ще й досі для багатьох з кримських переселенців це питання залишається не вирішеним. Але є зрушення в соціальному захисті дітей, каже Світлана Кузіна. До карантину вони їздили в табори відпочинку, а з початку нового року безкоштовно харчуються в школах.

Основою в роботі організації залишається не лише допомога в інтеграції внутрішньо переміщених осіб в нові умови життя. «Кримська громада» не байдужа до захисників на Сході України. Періодично надсилає їм продукти і необхідні речі. Акцент у своїй діяльності спрямовують і на інформаційно-просвітницьку роботу.

Світлана Кузіна з 2019 року є радником голови Чернігівської облдержадміністрації з питань внутрішньо переміщених осіб. Сподівається й далі цей напрямок не залишати поза увагою влади. Під час пандемії «Кримська громада» вимушена здебільшого працювати онлайн. Але члени організації інколи збираються обговорити плани подальшої роботи і поспілкуватися. Для них така нагода – справжня віддушина.

Світлана Кузіна показує світлини з дітьми. Це і є те майбутнє, яким його бачать її однодумиці разом зі своїми сім’ями.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: соціальна підтримка, Крим, ГО «Кримська громада», «Новий Чернігів»

Добавить в: