• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Унікальні артефакти тисячолітньої давнини


реклама

Унікальні артефакти тисячолітньої давнини

Залізні мечі, вістря списів, накладки на ремінь і сумочку та комплект інструментів. У Чернігівському історичному музеї ім. В. Тарновського експонуються унікальні артефакти, яким тисяча років. Знахідки належать чернігівському археологу, відомому вченому Петру Смолічеву. Науковці розгорнули виставку, присвячену 130-річчю від дня його народження.Петро Смолічев із родини священиків, здобув духовну та археологічну освіту. У його біографії багато «білих плям», каже Вікторія Мудрицька. Зокрема, відомо, що він був репресований у 30-х роках минулого століття. Помер у Душанбе у 44-му. На його честь 4 роки тому перейменовано одну із вулиць Чернігова.

На виставці серед багатьох знахідок Петра Смолічева представлені найбільш багаті поховання.

За словами Людмили Ситої, у похованнях знайдені мечі, один з яких має бронзове навершя і перехрестя. Привертає увагу реконструкція сумочки з оригінальними накладками тисячолітньої давнини, а також комплект інструментів.

Побутові речі, озброєння, кінське спорядження, прикраси. Загалом близько 500 предметів, що датовані 10 століттям, нині зберігаються в Чернігівському історичному музеї імені В. Тарновського. В експозиції представлено більше півсотні. За словами співробітників музею, більшість із них унікальна, єдина в своєму роді та відома на весь світ. Доповнюють експозицію архівні матеріали Інституту археології Національної академії наук України. Виставка працюватиме до початку квітня.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, історичний музей, Петро Смолічев, «Новий Чернігів»

Добавить в: