• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Суддя Чернігівського апеляційного суду заснув під час слухання


реклама

Суддя Чернігівського апеляційного суду заснув під час слухання

Заснув на робочому місці.

Вища рада правосуддя порушила дисциплінарну справу щодо судді Чернігівського апеляційного суду за імовірний сон під час судового слухання. З таким порушенням суддівської етики у нас в державі ще не стикалися. Що могло викликати сон, коли треба було розглядати справу, намагалася з’ясувати Валентина Доброта.Голова судді хилиться до низу, ніби сіпається, потім схиляється на бік. Відео дивної поведінки судді зняв Олег Буштрук. Він уже 6-й рік судиться з колекторами, яким банк продав його кредит.

Олег Буштрук, житель Чернігова: «Чую, що хтось сопить, хропить. Я не розумів, що відбувається».

Олег запевняє, саме через ймовірний сон судді, який нібито помітили всі присутні, суддя, що головує, зробила технічну перерву.

Олег Буштрук, житель Чернігова: «Одна із суддей зробила перерву, побачивши те, що він почав спати».

3 із 10 хвилин відзнятих відео Олег Буштрук виклав в інтернет. А вже зовсім інший чоловік, у котрого цей суддя теж розглядав справу, написав на нього скаргу.

Віталій Кравчинський переконаний, така поведінка судді свідчить про неналежне ставлення до учасників процесу.

Віталій Кравчинський, житель Чернігова: «Чи може учасник процесу за таких обставин, коли суддя спить, бути почутим».

В апеляційному суді Олександр Євстафієв працює 3-й рік. Іменем України вже ухвалює 22 роки. За всю кар’єру це перша дисциплінарка проти нього. Хоча каже, скаржилися і раніше.

Олександр Євстафієв, суддя Чернігівського апеляційного суду: «Передбачається, що ти станеш суддею, то ти мусиш знати, що на тебе будуть скарги».


- Так Ви спали чи ні?

Олександр Євстафієв, суддя Чернігівського апеляційного суду: «Я Вам сказав, зараз це просто передчасно. Коли буде якийсь остаточний варіант рішення, тоді я Вам все розкажу, якщо у Вас ще бажання не пропаде».

Торік до Вищої ради правосуддя надійшло понад 10 тисяч скарг, половини не розглянули. Попередили запрошення 72 суддів, застосували догани до 50, тимчасово відсторонили від правосуддя 5, подали на звільнення щодо 14 суддів.

Визнано, що торік кодекс суддівської етики порушувався майже 400 разів. Але заснути на засіданні, таке вперше.

Єгор Краснов, голова комітету з питань дотримання етичних норм ради суддів України: «Це зневажливе ставлення або до сторін учасників процесу, або, наприклад, керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Тобто в таких випадках судді притягуються до дисциплінарної відповідальності».

Єгор Краснов каже, що у своїй практиці не раз стикався, коли скаргами тиснуть на суддю, або ж намагаються штучно відвести від конкретної справи. У судових спорах завжди є невдоволена сторона.

Віталій Кравчинський в процесі з цим суддею був не раз. І каже, що не завжди програвав.

Віталій Кравчинський, житель Чернігова: «Ні, який зуб. Скарга мною подана виключно через те, що я вважаю неприпустимим дії».

Чи могло, припустимо, забракнути судді повітря через маску чи якась інша причина раптового сну. Сам Євстафієв про це говорити не хоче.

Олександр Євстафієв, суддя Чернігівського апеляційного суду: «На верх я дам пояснення. Я давав пояснення і з інших приводів».

Як імовірний сон судді, що не головував, міг вплинути на перебіг процесу, ніхто оцінити не береться.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олег Буштрук, Чернігівський апеляційний суд, суддя, Олександр Євстафієв, Віталій Кравчинський, «1+1», «ТСН»

Добавить в: