• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Земля біля Ялівщини та можливість будівництва біля Коцюбинського, 84 – земельні питання 5-ої сесії


реклама

Земля біля Ялівщини та можливість будівництва біля Коцюбинського, 84 – земельні питання 5-ої сесії

Зміни цільового призначення приватних земельних ділянок поблизу Ялівщини лише після визначення її меж. Таку позицію міського голови підтримала профільна комісія. І відповідно запропонувала зняти з розгляду сесії питання, що стосувалося 4 ділянок, колишніх земель КСП «Квіти Чернігова» у районі лісопарку розпайованих у 2006.Нагадаємо, що у червні 2014 місто надало комунальному закладу обласної ради РЛП «Ялівщина» дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення землі для функціонування ландшафтного парку. До сьогодні цього проєкту немає.

Василь Дмитренко, начальник Управління земельних ресурсів: «Не може бути земельна ділянка в комунальній власності міста і комунальним заклад обласної ради. Нонсенс. Тому є чітка позиція, я наголошую, чітка позиція – з 2014 року розробіть проєкт землеустрою щодо відведення земельних ділянок для передачі. Розробляється проєкт, виноситься в сесійну залу на погодження депутатам, яких вибрали люди, затверджується, передається. І тоді використовуйте дану земельну ділянку на свій лад і розсуд».

Поки ж межі лісопарку закладом і областю не визначені, територія залишається майданчиком для політичних маніпуляцій. А сама Ялівщина – без теперішнього і майбутнього.

Олександр Ломако, секретар Чернігівської міської ради: «Дійсно, якщо ми не визначимо найближчим часом межі цього парку, то у нас не буде чого рятувати. Бо треба займатися цією територією. Вона насправді, окрім деяких місць, занепадає».

Оскільки ж звернення громадян щодо зміни цільового призначення земель є їхнім законним правом, питання може не один раз виноситися і зніматися без розгляду.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я давав слово, що воно не буде розглядатися без визначення меж РЛП «Ялівщина». Я дотримуюсь свого слова. Але юридична складова така, що кожного місяця, якщо будь-хто захоче подати документи на розгляд сесії, він це подає до земельного управління, земельне управління реєструє цей лист і винести на сесію. Це обов’язок земельного управління».

І вкотре наголосив керівництву РЛП «Ялівщина» і профільним чиновникам, що час розробити і затвердити проєкт землеустрою щодо ландшафтного парку давно настав. До того місто зберігатиме сталу позицію, найбільш правильну у цій ситуації.


Що стосується решти земельних питань, у сесійній залі вкотре йшлося і про виділення землі по вулиці Коцюбинського біля будинку №84 на місці приватного сектору. Згідно з перспективним планом розвитку цього району, визначено межі ділянок, які можливо виділити для залучення інвестора, а також землю для ОСББ, створеного мешканцями 84-го будинку. Натомість об’єднання просить дозволу на інші межі.

Володимир Коваленко, депутат Чернігівської міської ради, секретар земельної комісії: «Я думаю, що в місті, мабуть, кожне ОСББ бажало би мати біля себе діляночку 2 га чи 1 га, яка б не забудовувалася, а була якась рекреаційна зона. Але це місто. І ми повинні враховувати перспективу забудови цього міста».

Зі слів представників профільної комісії, це питання неодноразово обговорювали на зустрічах у кабінетах та на місцевості, виносили на комісії і сесії. Однак утримувати ділянку у тих межах, які б дозволяли обслуговувати свій будинок і водночас не ставили хрест на розвитку цієї території, мешканці не захотіли.

В’ячеслав Летута, депутат Чернігівської міської ради, голова земельної комісії: «Ми насправді дуже довго розглядали це питання на комісіях, і вислухали всі сторони. Ми, як депутати, працюємо на розвиток нашого міста в цілому. Тому, якщо ми приймемо це рішення, як хочуть представники ОСББ, і ми заблокуємо подальший можливий розвиток цієї частини міста, то про що ми кажемо, про які інвестиційні проєкти, і про яких інвесторів ми кажемо».

А також наголосив, що йдеться не про відмову у виділенні землі об’єднанню, а про врахування інтересів усіх сторін.

В’ячеслав Летута, депутат Чернігівської міської ради, голова земельної комісії: «Ні в якому разі ми вам не заперечуємо у виділенні земельної ділянки для обслуговування вашого будинку. Ми обома руками за. Але ж давайте дивитися не тільки на свій город, як-то кажуть, а взагалі на місто, в якому ми живемо, в якому будуть жити наші діти, яке розвивається і яке входить в п’ятірку найкращих міст України».

Позиція ж міського голови така, що, якщо на місці приватного сектору можна з дотримання усіх норм збудувати будинок і це не суперечить законодавству, то не потрібно створювати прецедент, і відмовляти інвесторам тільки через те, що люди не хочуть бачити поряд і ще одну багатоповерхівку.

Після тривалих дискусій депутатів профільного управління і громадськості, питання про виділення землі обранці вирішили зняти з розгляду і запропонували представникам ОСББ прийти на наступну сесію, з урахуванням тих меж, які не заважатимуть розвитку центру міста. Та надали право на розробку проєкту КП «Чернігівбудінвест», аби була юридична можливість вести перемовини з інвесторами.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія міськради, земельні питання, «Дитинець»

Добавить в: