• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Творчий спадок художниці Тетяни Яблонської на Чернігівщині


реклама

Творчий спадок художниці Тетяни Яблонської на Чернігівщині

 

24 лютого 1917 року народилася Тетяна Нилівна Яблонська - українська художниця-живописець. Велику популярність й офіційне визнання здобула її тематична картина «Хліб» (1949).Яблонську прижиттєво визнали класиком, вона увійшла в історію світового образотворчого мистецтва. У 1997 році ЮНЕСКО назвало її "художницею року". Нині полотна видатної Тетяни Яблонської зберігаються у найбільших музеях світу та приватних колекціях. Частину своїх найвідоміших картин вона малювала у Седневі на Чернігівщині, який сама називала “третім домом”.


Творчості художниці властивий великий жанровий діапазон – портрети, натюрморти, пейзажі, тематичні картини. Їх центральною темою було буденне життя – побутові сцени, портретів членів родини та автопортрети в домашній обстановці. На все, що її оточувало, у художниці був особливий власний погляд.

Слава і державні нагороди так і не позначилися на творчій натурі Т. Яблонської. Вона малювала до останнього дня свого життя.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Тетяна Яблонська, Седнів, художниця, UA: Чернігів

Добавить в: