• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У дитячій стоматполіклініці Чернігова діятимуть нові тарифи на платні послуги


У дитячій стоматполіклініці Чернігова діятимуть нові тарифи на платні послуги

Перелік платних послуг в дитячій стоматполіклініці Чернігова затвердили члени виконкому на засіданні 18 лютого. Виконуюча обов’язки начальника Управління охорони здоров’я Ольга Малець винесла відповідну пропозицію, пояснюючи її тим, що встановлені суми, які компенсує Національна служба здоров’я, не покривають витрати медзакладу.Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я: «Тариф на стоматологічну послугу – як ургентну, так і планову, – вкрай низький і становить 9,19 гривень. Що не покриває всі витрати комунального некомерційного підприємства на організацію надання стоматологічної допомоги. Тому виникла необхідність розширити перелік платних послуг, які і пропонується, цим самим залучити додаткові кошти для організації надання стоматологічної допомоги».

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «При тарифі 9 гривень за пломбу нереально утримувати поліклініку».

За кошти, які надходять від НСЗУ, стоматполіклініка повинна надавати послуги не лише містянам, а всім – не залежно від їх місця проживання. Натомість, саме з казни Чернігова дофінансовувалася діра в бюджеті цього медзакладу.

У минулому році, наприклад, з міської казни виділено 4 мільйони 300 тисяч гривень плюс медична субвенція. В цьому році її вже немає.


Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я: «Передбачено, що в фінансовому плані визначені кошти міського бюджету – це 2 мільйони 268 тисяч, для надання невідкладної медичної допомоги та надання планової допомоги пільговим категоріям дитячого населення, які є жителями міста Чернігова».

Саме тому прийнято рішення, що місто фінансуватиме поліклініку частково з міського бюджету, а частково за рахунок платних послуг. Це має вплинути і на прозорість стосунків між лікарями та пацієнтами. Останні сплачуватимуть за офіційними розцінками в касу стоматполіклініки.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Коли ці послуги не тарифіковані і документально вони не зазначені, то далі відбувається так: батьки привели дитину, сунули 50-100 гривень, зробили пломбу і пішли. А зараз це вже буде злочин. Якщо є затверджений тариф і ти поклав не в касу, а в кишеню, то це вже інша історія».

З офіційними розцінками можна ознайомитися на сайті міської ради в розділі «Проєктів рішень виконкомів».

Владислав Атрошенко зауважив, що варто уже говорити про те, що якісні послуги можуть і повинні бути тільки платними. На часі і питання про запровадження страхової медицини. Але перш за все треба піднімати країну і добробут людей.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дитяча стоматполіклініка, платні послуги, виконком, Ольга Малець, «Дитинець»

Добавить в: