• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «Сплячим» ФОПам можуть списати борги з ЄСВ, якщо подати заяву до 1 березня


«Сплячим» ФОПам можуть списати борги з ЄСВ, якщо подати заяву до 1 березня

Залишаються лічені дні, коли можна подати заяви на списання боргу ЄСВ, так званим, «сплячим» ФОПам. Це дозволили зробити зміни в законодавстві.Владислав Кічко, заступник начальника Управління по роботі з податковим боргом: «Боржники не завершили процедуру припинення наріже. І на сьогодні вони рахуються, що вони нічого державі неповинні. Але на сьогодні вони, так би мовити, не закрилися або в Пенсійному фонді, або в Держреєстратора, і їм продовжує нараховуватися борг. Тобто з 1 січня 2017 року по 1 грудня 2020 року цей борг може бути списано за їхньою заявкою».

Попри те, що термін подачі заяв продовжили до 1 березня 2021 року, податківці очікуваної кількості звернень не спостерігають. Хоча цей шанс дасть можливість неспрачувати борг, пеню чи штрафні санкції за той час, коли ваш ФОП не отримував прибутки.

Владислав Кічко, заступник начальника Управління по роботі з податковим боргом: «За нашими підрахунками, біля 2 тисяч платників з загальною сумою боргу 41 мільйон могли б скористатися цією нагодою. Але скористалися біля 600 платників, загальною сумою боргу лише 11 мільйонів. Тобто проблема в тому, що більшість людей просто чи не знає, чи не отримала потрібно інформацію, але потім вона не зможе цим скористатися».

Ще лишається кілька робочих днів, аби зробити прості дії – закрити свій ФОП у Держреєстратора, подати до податкової звітність про відсутність отримання прибутків.

Владислав Кічко, заступник начальника Управління по роботі з податковим боргом: «Перший крок – платник звертається до Держреєстратора. Потім подає пусту звітність і заяву. Всі документи подаються в чернігівську податкову на Кирпоноса, 28. Там документи будуть перевірятися. Якщо платник, наприклад, отримував прибуток, то йому буде відмовлено. Якщо борги, які мав платник, були самостійно сплачені протягом всього періоду або стягнуті Державною виконавчою службою, тоді також буде відмова, бо кошти, які були стягнуті, згідно закону, поверненню не підлягають».

У податковій звертаються до підприємців, у разі бажання використати цю можливість і не упустити шанс наданий законом, термін подання документів спливає 1 березня.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: податкова, списання боргів, ЄСВ, Владислав Кічко, сплячі ФОПи, «Дитинець»

Добавить в: