• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Всі можуть зробити собі електронну трудову книжку. Можна навіть не виходячи з дому


реклама

Всі можуть зробити собі електронну трудову книжку. Можна навіть не виходячи з дому

 

У лютому 2021 року Верховна Рада прийняла закон про перехід на електронні трудові. Згідно документу, буде перехідний період 5 років, протягом якого діятимуть обидві форми.Подати відомості з паперової трудової потрібно через портал Пенсійного фонду.

Ірина Тимофєєва, начальниця Управління інформаційних систем та електронних реєстрів ГУ Пенсійного фонду в Чернігівській області: «Портал Пенсійного фонду передбачає, якщо людина особисто сама за себе чи підприємство подає трудову книжку, то повинні пройти ідентифікації. Тобто повинні зайти на веб-портал Пенсійного фонду за допомогою варифікованого електронного підпису».

Завантажити дані в систему можуть як роботодавці, так і самі працівники і працівниці. Це мають бути скани або електронні копії паперової трудової, або отримати електронний підпис нині можна навіть не виходити з дому.


Ірина Тимофєєва, начальниця Управління інформаційних систем та електронних реєстрів ГУ Пенсійного фонду в Чернігівській області: «Кваліфікований електронний підпис можна отримати безкоштовно у нас або, звернувшись до податкової. Якщо людина є користувачем послуг банків, то вони зараз також надають таку послугу».

Дані на серверах захищені, кажуть в Пенсійному фонді, тож хвилюватися не треба. Як тільки внесена інформація в електронну трудову пройде ідентифікацію, в своєму електронному кабінеті ви зможете все перевірити.

Ірина Тимофєєва, начальниця Управління інформаційних систем та електронних реєстрів ГУ Пенсійного фонду в Чернігівській області: «Переваги електронної трудової книжки. По перше, якщо це паперова трудова книжка, то там може бути десь чітко не прописані дані, десь вже не чітко видно на штампі підприємство. А якщо це вже оцифрована трудова книжка, то в електронному вигляді вона зберігається більш надійно і більш конкретна інформація про трудові відносини».

З електронною трудовою пенсія нараховуватиметься автоматично. Такі документи почали оформлювати вже минулого року. В області їх нині нараховують понад 11 тисяч. На сайті Пенсійного фонду є підказки, як перевірити і внести свої дані. До того ж є мобільні додатки. А дані відображатимуться і в єдиному порталі державних послуг «Дія».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Пенсійний фонд, електронна трудова, Ірина Тимофєєва, «Дитинець»

Добавить в: