• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Субсидії по-новому!

Чернігівка пані Олена заповнює документи на отримання субсидії від держави. На оплату житлово-комунальних послуг жінка має пільги. Проте з субсидією, каже, їй буде вигідніше.

Олена, чернігівка: «Хоть немного больше субсидии получается. Помощь существеннее, чем льготы».Переоформлює допомогу на відшкодування витрат за комуналку і пані Галина. У зв’язку з певними обставинами, протягом 3 місяців субсидії вона не отримувала. Зізнається, без допомоги було тяжко. Жінка отримує невелику пенсію, тому субсидія це єдине, що допомагає їй вижити.

Галина, чернігівка: «Пенсия 2 тысячи, а 2300 за квартиру. Вообще ничего не остается. Конечно с субсидией помощь есть какая-то, половина пенсии остается на жизнь».

З нинішніми цінами на комуналку та розмірами пенсії для багатьох людей субсидія чи не єдина можливість хоч якось звести кінці з кінцями. Ще з грудня уряд спростив порядок призначення і надання субсидій і запровадив низку нововведень, які вступили в дію з січня цього року.

Ірина Марчук, директор Департаменту соціальної політики ЧМР: «Зміни на норми по площі житла. Раніше це була опалювальна площа 120 кв. м для квартир в багатоквартирних будинках та 200 кв. м опалювальної площі в приватних будинках. На сьогодні ця норма змінена, і права на субсидію не мають домогосподарства, якщо загальна площа перевищує 130 кв. м – це квартири в багатоквартирних будинках, і 230 кв. м – це житлові будинки».

Серед змін 2021 є і те, що з’явилась можливість отримувати субсидію домогосподарствам в складі яких є особи, котрі офіційно працюють за кордоном.


Ірина Марчук, директор Департаменту соціальної політики ЧМР: «На сьогодні, якщо людина працює за кордоном в будь-якій країні, але офіційно, або знаходиться по догляду за дитиною до 3 років, то сім’ям за рішенням комісії можна призначити субсидію. Необхідно документально підтвердити і факт роботи, і факт догляду за дитиною до 3-річного віку».

Також тепер за новими правилами на відшкодування виплат на житлово-комунальні послуги можуть розраховувати чернігівці, які отримали спадок. Для цього вже непотрібно чекати рік, як-то було раніше.

Ірина Марчук, директор Департаменту соціальної політики ЧМР: «На сьогодні не враховується при визначенні права на призначення субсидії майно, яке успадковане, яке подароване. Якщо раніше це впливало на право на призначення субсидії, якщо вартість цього житла перевищувала 50 тисяч гривень, то на сьогоднішній день ця норма вилучена із нормативного документу».

За словами Ірини Марчук, позитивні зміни стосовно призначення субсидій зазнали у 2021 році і малозабезпечені сім’ї та родини, в яких є одинокі матері.

Ірина Марчук, директор Департаменту соціальної політики ЧМР: «При призначенні державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям, сім’ям, в яких є одинокі матері, ми не враховуємо розмір отриманої субсидії. Якщо в минулому році при визначення права на ці види державних соціальних допомог враховувався розмір наданої субсидії, на сьогодні ця норма виключена».

Субсидіантів в обласному центрі щомісяця стає більше. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг станом на січень 2021 року отримують понад 33,5 тисячі домогосподарств. Фінансуються виплати вчасно і без затримок, каже Ірина Марчук.

Звертатися для оформлення субсидій з нового року, рекомендують за допомогою онлайн сервісу, зайшовши на сайт Департаменту соціальної політики. Там є покрокова інструкція. Та якщо комусь важко опанувати сучасні технології, у Чернігові, як і раніше, громадян приймають за особистим зверненням у відділах по вулиці Івана Мазепи та вулиці Шевченка.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ірина Марчук, субсидія, «Новий Чернігів»

Добавить в: