• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Прилуках роблять швидкі тести на антиген Covid-19


реклама

У Прилуках роблять швидкі тести на антиген Covid-19

 

Міністерство охорони здоров’я наприкінці минулого року оновило стандарт надання медичної допомоги. До нього додали тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування. Наразі такі тести роблять сімейні лікарі Прилуцького центру надання первинної медико-санітарної допомоги визначеним категоріям пацієнтів.Людмила Слободенюк, головний лікар Прилуцького ЦПМСД: «Якщо людина має симптоматику, якщо людина має підозру на коронавірусну хворобу, якщо людина контактувала із хворою людиною на Covid-19, якщо людина потребує стаціонарного лікування і якщо людина прибула з-за кордону».

Специфіка нового тесту полягає у виявленні саме антигену вірусу, що викликає Covid-19. Визначення відбувається по мазку із задньої стінки носоглотки пацієнта.

Тетяна Дитиненко, сімейна медсестра АЗПСМ №6: «Щоб обстежити пацієнта, нам для цього потрібен швидкий експрес-тест на ковід. Він складається з тест-касети, пробірки, яка йде вже з буфером, кришечка з піпеткою і стирильний тампон, яким ми беремо зразок із носоглотки. При відкритті ми бачимо касету, коли ми зробили мазок, то його погружаємо в пробірку, робимо декілька кругових обертів, закриваємо кришечкою і капаємо в отвір. Вичікуємо 15 хвилин. І результат готовий».

Швидкий експрес-тест на коронавірус у прилуцьких амбулаторіях загальної практики сімейної медицини можна зробити у зручний для пацієнта час.


Експрес-тести на Covid-19 у прилуцьких амбулаторіях роблять спеціальному кабінеті і обов’язково з дотриманням заходів захисту медперсоналу.

Тетяна Дитиненко, сімейна медсестра АЗПСМ №6: «Обробляються руки, миються. Все утилізується. Також у нас є лампа, якою обробляється кабінет після кожного пацієнта».

Сімейні лікарі відмічають, що експрес-тести на виявлення антигену Covid-19 досить точні.

Людмила Слободенюк, головний лікар Прилуцького ЦПМСД: «Ми ще з ними працюємо зовсім недавно. І не було такої розбіжності. Якщо є симптоматика, то він позитивний. Немає такого, що всім негативний виставляє або всім позитивний показує цей тест. На одних ресурсах я читала, що ці експрес-тести на визначення антигену мають 95% вірогідності, одні пишуть – 92% вірогідності. Тобто досить високий вірогідності ці тести мають».

Наразі по розподілу з Міністерства охорони здоров’я в Прилуки надійшло близько тисячі швидких тестів на антиген Covid-19.

Сюжет: ТК «Прилуки»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: швидкі тести, антиген Covid-19, Прилуцький ЦПМСД, ТК «Прилуки»

Добавить в: